שתף קטע נבחר

אדריאן שוורץ השתחרר: "אינני מסוכן לילדות"

עקב חומרת העבירות שביצע, לא יצא הפדופיל אדריאן שוורץ לחופשה במשך 20 שנה. "העלילו עלי עלילה", אמר עם צאתו. הוא יהיה נתון לפיקוח לאחר שחרורו

עם תיק ביד וארבעה קרטונים, כולם מכילים ציוד אישי וקלסרים, יצא הפדופיל אדריאן שוורץ מכלא איילון, לאחר שריצה שם 20 שנות מאסר על אונס ילדה בת 10 במקלט בירושלים. במהלך שנות מאסרו לא יצא שוורץ לחופשות בעקבות חומרת העבירות בהן הורשע. עם צאתו מכלא איילון שברמלה אמר שוורץ לעיתונאים: "אני חף מפשע, והעלילו עלי עלילה".


תפרו לו תיק. אדריאן שוורץ בצאתו מהכלא, היום (צילום: ירון ברנר)

 

בית המשפט הציב עליו פיקוח עקב היותו עבריין מין מסוכן. "עשו לי רצח אופי", אמר בצאתו מהכלא, "הטעו את הציבור, מתירים את דמי. אני רוצה להציג את העובדות האמיתיות לציבור שייראו את האמת. אני אומר לכם שהמערכת העלילה עלי ואומרת שאני מסוכן לציבור. המערכת הזאת תפרה לי את התיק. מי יאמין היום לאדריאן אחרי 20 שנה בכלא שאני חף מפשע".

 

שוורץ אומר כי בתיק הראשון הודה, ועל כך אין ויכוח: "היום אני מרגיש אדם חופשי, עשו לי עוול, שללו לי שליש מהחיים, עשו לי דברים שלא נעשו. גם על עמוס ברנס אמרו שהוא רצח, ואחרי 32 שנה יצא זכאי".

 

לגבי הגדרתו על ידי בית המשפט כמסוכן, אומר שוורץ: "אני לא מסוכן, לא לנשים ולא לילדות". נרגש וזועם, הזכיר את שמו של חיים פנחס, חוקר משטרה שלדבריו הוא שתפר לו את התיק. איש לא חיכה לשוורץ מחוץ לכלא למעט תחקירנית של אחת מתוכניות התחקירים שחיכתה לו במונית, ויחד עזבו את המקום.

 

בית המשפט המחוזי בתל-אביב קבע שהוא יישאר במעצר בית לילי ולא יוכל להתקרב למקומות בהם שוהים קטינים. בית המשפט גם הורה לשוורץ להתייצב שבוע אחרי שחרורו ביחידת הפיקוח בכלא מעשיהו, כדי למסור את הכתובת שבה יתגורר ואת מספר הטלפון שלו.

 

שוורץ, שייצא מהכלא ב-2 בספטמבר, הורשע כבר בשנת 1969 בעבירות מין בילדות ונידון ל-14 שנות מאסר. הוא שוחרר בשנת 1978, אחרי שריצה תשע שנים מתוך העונש.

מאז 1991 לא יצא ולו לחופשה אחת בשל מסוכנותו, שהוגדרה על-ידי בית המשפט כגבוהה ביותר.

 

בשנת 2005 החליט בית המשפט העליון לערוך לשוורץ משפט חוזר, בעקבות חוות דעת שקבעה כי ה-DNA שנמצא בזירת האונס שייך לאדם אחר. אולם, בשנה שעברה קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב מעבר לכל ספק כי שוורץ הוא אכן האנס. במסגרת המשפט נמצאו ראיות DNA הקושרות אותו לשני מעשי אונס נוספים שמהם הוא זוכה בשנת 1991.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוצא הביתה. אדריאן שוורץ
צילום: ירון ברנר
מומלצים