שתף קטע נבחר

אמבלייז מכרה השליטה בפורמולה ב-139 מיליון ד'

הרוכשת היא החברה הפולנית Asseco. לפי שווי חברה של 283 מיליון דולר, הגבוה בכ-43% משווי השוק. האחזקה בפורמולה היוותה את עיקר פעילותה של אמבלייז. אחד מבעלי אמבלייז הוא אלי רייפמן שמחזיק ב-15.5%

עסקת מכירת השליטה (כ-49.2%) בקבוצת התוכנה פורמולה, ע"י אמבלייז לקבוצת אסקו (Asseco) הפולנית, נחתמה הבוקר (ו') בפולין. העסקה נחתמה יומיים אחרי חשיפתה ב"כלכליסט".  אסקו תשלם לאמבלייז כ-139 מיליון דולר (כ-527 מיליון שקל) במזומן.

 

העסקה משקפת לפורמולה שווי של 283 מיליון דולר (כ-1.07 מיליארד שקל). מחיר העסקה משקף לפורמולה שווי שוק הגבוה בכ-43% משווי השוק הנוכחי שלה. האחזקה בפורמולה היוותה את פעילותה העיקרית של אמבלייז. אחד מבעלי אמבלייז הוא איש העסקים אלי רייפמן שמחזיק ב־15.5% ממנה ונתון במעצר בית לאחר שנקלע לחובות כבדים.

דיבידנד של עשרות מיליוני שקלים עשוי לסייע לרייפמן מאוד. בעלי מניות נוספים הם היו"ר נפתלי שני (13.9%) וקרן פורטיסימו (16.1%) בניהולו של יובל כהן.

 

 פורמולה היא אחת מקבוצות התוכנה הגדולות בישראל ומנוהלת בידי גיא ברנשטיין (שמשמש גם מנכ"ל אמבלייז). פורמולה מחזיקה בשלוש החברות־הבנות - מטריקס, מג'יק וסאפיינס - שמעסיקות יחדיו כ־6,000 עובדים. מטריקס, הבכירה מבין השלוש, מחזיקה ב־12% מנתח שוק ה־IT בישראל. זו איננה הפעם הראשונה שקרנות זרות מתעניינות ברכישת השליטה בפורמולה. לאחרונה היתה זו קרן באטרי שהגישה הצעה, אך זו נדחתה.

 

הבריא את החברה

אמבלייז נכנסה להשקעה בפורמולה בנובמבר 2006, כאשר רכשה את גרעין השליטה בה מידי דני גולדשטיין וקרן פימי של ישי דוידי תמורת כ-300 מיליון שקל. בהמשך השקיעה אמבלייז עוד כ-80 מיליון שקל ברכישת מניות פורמולה ובמקביל זכתה מפורמולה לדיבידנדים בהיקף של כ-130 מיליון שקל. כך שאם תושלם עסקת המכירה במתווה הנוכחי, היא תשקף לאמבלייז תשואה של כ-80% על ההשקעה בתוך פחות מארבע שנים.

  

תחת ניהולו של ברנשטיין הצליחה פורמולה להבריא ולשפר את ביצועיהן של מג'יק וסאפיינס. הכנסות הקבוצה הסתכמו במחצית הראשונה של 2010 ב־263 מיליון דולר, צמיחה של 15% לעומת התקופה המקבילה. הרווח הנקי צמח ב־20.5% ל־16.7 מיליון דולר

 

גיא ברנשטיין, מנכ"ל פורמולה, מסר בתגובה: "הרכישה מלמדת על השבחת הערך שנוצרה ב-4 השנים האחרונות, וזאת הודות לשיפור התפעולי המשמעותי שנרשם בחברות הבנות מג'יק וסאפיינס, שעברו לרווחיות ולפסי צמיחה, לביסוס מעמדה המוביל של מטריקס בשוק שירותי התוכנה בישראל ושימור מגמת הצמיחה בהכנסותיה וברווחיה, ובזכות מימוש אחזקות שביצענו בשנים האחרונות, ובראשן מכירת בלופניקס, AAOD ונקסט-סורס. אנו מאמינים, כי לקוחותיהן של חברות פורמולה השונות ימשיכו להנות ממגוון המוצרים והשירותים שמציעה הקבוצה, ואף יהנו יותר מהגב הרחב של קבוצת אסקו, הנחשבת לשחקנית מובילה במדינות רבות באירופה".

 


פורסם לראשונה 03/09/2010 16:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גיא ברנשטיין, מנכ"ל אמבלייז
אלי רייפמן - ישמח למיליונים
צילום: ירון ברנר
מומלצים