שתף קטע נבחר

רעש אדמה בעוצמה 7.1 פקד את ניו-זילנד

לא דווח על נפגעים ברעש החזק, שמוקדו היה סמוך לעיר קרייסטצ'רץ'. ישראלי שבנו מתגורר באזור סיפר ל-ynet כי החשמל והטלפון נותקו בעקבות הרעידה, שנמשכה 40 שניות, ותושבים אחרים דיווחו על חפצים שנפלו וחלונות שנשברו

רעש אדמה חזק מאוד, בעוצמה של 7.1 דרגות בסולם ריכטר, הורגש הערב (יום ו') בניו-זילנד. מוקד הרעש היה כשבעה קילומטרים דרומית-מזרחית לקרייסטצ'רץ', העיר השנייה בגודלה במדינה, בשעת לילה לפי השעון המקומי. נכון לעכשיו לא ידוע על נפגעים ולא פורסמה התרעה מפני צונאמי, אך תושבים דיווחו על נזק לרכוש.

 

הרעידה, שנמשכה כ-40 שניות, הורגשה ברחבי רוב האי הדרומי ובחלקיו הדרומיים של האי הצפוני. לדברי המשטרה, הועברו דיווחים רבים על חלונות שנשברו וחפצים שנפלו ממדפים, וגם שירותי החשמל והמים שובשו. רעידות משנה ממשיכות לפקוד את האזור. מוקד הרעש, שאירע בשעה 19:35 לפי שעון ישראל, היה בעומק של 66 קילומטרים.

 

אילן אולצ'יק, שבנו אמיר נמצא כעת בניו-זילנד, סיפר כי זה התקשר אליו ודיווח לו שהרגיש את הרעש החזק. לדבריו, הבן

סיפר שהרעש היה חזק מאוד, וגרם לניתוק החשמל והטלפון - שחזרו לשימוש רק בחלוף זמן מה. "הוא היה קצת מבוהל, צריך לזכור שזה רעש חזק מאוד ושהשעה שם עכשיו חמש בבוקר", סיפר אולצ'יק ל-ynet.

 

את ניו זילנד פוקדות מדי שנה כ-14 אלף רעידות אדמה, מרביתן בעוצמה לא-משמעותית. רעש האדמה הקטלני האחרון שהורגש במדינה הפעילה מבחינה גאולוגית, היה בשנת 1968, אז רעידה בעוצמה 7.1 גרמה למותם של שלושה בני אדם בחוף המערבי של האי הדרומי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העיר אוקלנד בניו זילנד
צילום: יוסף (ג'קסי) ג'קסון
מומלצים