שתף קטע נבחר

מליסרון תרכוש את השליטה בבריטיש ישראל

בריטיש ישראל של ליאו נואי ופויו זבלדוביץ' נסחרת לפי שווי של כ-1.8 מיליארד שקל. המסחר במניות בריטיש ישראל ומליסרון הופסק. מליסרון אישרה את הפרסום ב"כלכליסט" והודיעה כי היא מנהלת מו"מ לרכישת החברה אך לא פירטה על תנאי העסקה

בריטיש ישראל הודיעה ביום (א') כי מתקיים מו"מ למכירת השליטה בחברה. ל"כלכליסט" נודע, כי מדובר בחברת מליסרון שבשליטת יולי וליאורה עופר ואייל עופר. המסחר במניות בריטיש ישראל ומליסרון הופסק. מליסרון פירסמה הודעה בה אישרה את הפרסום ב"כלכליסט" על דבר המו"מ אך לא פירטה מעבר לכך.

 

בריטיש ישראל עוסקת בניהול והשכרת קניונים, מרכזים מסחריים, מבני תעשיה, ובנייני משרדים, ונמצאת בשליטת ליאו נואי. בחברה שותף גם פויו זבלדוביץ' שנכנס אחרי מיזוג חברת טמרס נדל"ן. החברה נסחרת לפי שווי של כ-1.8 מיליארד שקל. ל"כלכליסט" נודע עוד, כי מליסרון תרכוש את מניותיו של זבלדוביץ', בנוסף למניות נואי.

 

בריטיש ישראל דיווחה כי תמסור עדכונים נוספים על המהלך במשך היום. בדיווח החברה לבורסה נמסר כי "החברה מודיעה בזאת כי בעלי השליטה בה מנהלים מו"מ למכירת השליטה בחברה וכי הודעה בעניין צפויה להינתן בהמשך היום".

 

גירעון של 132 מיליון שקל למליסרון בהון החוזר

מדוחות הרבעון השני של מליסרון עולה כי הוצאות מימון כבדות ושיערוך שלילי של נדל"ן הורידו את רווחי החברה למיליון שקל בלבד, זאת לעומת רווח של 28 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ברקע, החברה דיווחה על יציבות במחירי שכ"ד ופדיון החנויות בקניונים.

 

מה שהכביד על תוצאות החברה יותר מכל הן הוצאות המימון שהסתכמו ברבעון בכ-48 מיליון שקל לעומת 22 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הוצאות המימון התנפחות ברבעון השני של השנה בעיקר לאור גיוסי החוב לצורך רכישת קניונים וכן בשל עליית מדד המחירים לצרכן אליו צמודות אגרות החוב של החברה, מה שהביא לגידול של 22 מיליון שקל בהוצאות המימון וזאת לעומת הוצאה של 13 מיליון שקל בגין המדד ברבעון השני של 2009. בנוסף הכירה החברה בירידת ערך של נכסים נטו בהיקף של 25 מיליון שקל, בשל ירידה קלה בדמי השכירות בקניונים בפריפריה.

 

למליסרון גירעון של 132 מיליון שקל בהון החוזר. לדברי החברה לא קיים חשש סביר שהחברה לא תעמוד בהתחייבויותיה. החברה מציינת כי במידת הצורך היא תוכל לגייס חוב לגישור על הגרעון בהון החוזר, בין אם על ידי ניצול מסגרות אשראי ובין אם על ידי גיוס חוב חדש כנגד שעבוד נכסים.

 

בריטיש ישראל רשמה במהלך הרבעון השני עלייה של 15% ב-NOI (הרווח מהשכרת נכסים) לכ-133 מיליון שקל. החברה רשמה ברבעון רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 65.8 מיליון שקל לעומת 138.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
גרנד קניון בחיפה. מנכסי הדגל של בריטיש ישראל
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים