שתף קטע נבחר

רז-ריסבי: "אין קשר בין החשבונית למחיר הטיסה"

במהלך עדותה של מתאמת קשרי החוץ בלשכתו של אהוד אולמרט, היא נשאלה על הפער שבין עלות הטיסות לסכום שצוין על החשבוניות. לדבריה, "לא היה קשר בין מה שהארגון התחייב לשלם לבין כמה זה עלה סופית"

מתאמת קשרי החוץ בלשכתו של אהוד אולמרט, רייצ'ל רז-ריסבי, אמרה היום (ב') בעדותה במשפט "ראשונטורס" המתנהל נגד ראש הממשלה לשעבר, כי "אין קשר בין החשבונית לבין הטיסה בפועל". רז-ריסבי, שהואשמה כי הסוותה את המימון הכפול של נסיעותיו של אולמרט לחו"ל בהיקף 92 אלף דולר בהנחייתו, פרצה מוקדם יותר בבכי ואמרה כי היא מצטערת שעלתה לישראל.

 

רז-ריסבי שימשה מתאמת קשרי החוץ של אולמרט בתקופה שבה כיהן כראש עיר וכשר התמ"ת. התובע במשפט, עו"ד אורי קורב מפרקליטות מחוז ירושלים, שאל את רז-ריסבי מדוע היא שלחה חשבוניות גבוהות יותר מהחשבוניות האמיתיות של מחירי הטיסות. היא השיבה, כי "אין קשר בין החשבונית לבין הטיסה בפועל. בעיניי לא היה קשר בין מה שהארגון התחייב לשלם לבין כמה זה עלה סופית".

 

כשנשאלה כיצד נקבע הסכום, היא השיבה "זה לא אני קבעתי את הסכום אלא סוכנת הנסיעות".

עוד לפני העדות, עורך הדין אשר אוחיון, המייצג את רז-ריסבי, שמשפטה מתנהל במקביל למשפטו של אולמרט, ביקש שהיא לא תעלה לדוכן העדים. אך נשיאת בית המשפט המחוזי בירושלים, השופטת מוסיה ארד, החליטה כי העדות תישמע. "לא נתקיימו בעניין הנדון נסיבות קיצוניות וחריגות ביותר, המצדיקות את דחיית העדות", היא קבעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רז-ריסבי. לא קבעה את הסכום
צילום: גיא אסיאג
מומלצים