שתף קטע נבחר

ארז אפרתי ערער על העונש: "לא גרם נזק ממשי"

מאבטח הרמטכ"ל שבמסיבת הרווקים שלו תקף מינית צעירה, בטוח ש-8 שנות מאסר הן יותר מדי. "מבחינתו, הפכה מדינת ישראל מישות מדינית לישות מאשימה. הוא עמד להתחתן ולהקים בית", כתבו עורכי דינו

חודש וחצי לאחר שנשלח לשמונה שנות מאסר במסגרת הסדר הטיעון שנחתם עימו, הגישו הבוקר (יום א') פרקליטיו של ארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל שניסה לבצע מעשה סדום בצעירה בתום מסיבת הרווקים שלו, ערעור על העונש.

 

בבקשה שהגישו לבית המשפט העליון עורכי הדין בני וקרן נהרי, נטען כי ההחלטה להחמיר עם מרשם הייתה שגויה. "נדמה כי מדובר בפרשה שהיא טרגדיה רב-צדדית.

מבחינת המערער, הפכה מדינת ישראל בפרק זמן קצר מישות מדינית לישות מאשימה במסגרת הליך פלילי. ההליך 'מדינת ישראל נגד ארז אפרתי' לא עלה בדמיונו של אפרתי, אפילו בחלומותיו הפרועים ביותר".

 

עוד ציינו עורכי הדין, כי אפרתי "עמד להינשא ולהגשים את חלומו להקים בית בישראל, אולם בסופו של יום, תכניותיו לא התקדמו במסלול הנזכר - ולו מפאת אותו ערב ארור שנחרט בזיכרונו לעד".

 

לטענת פרקליטיו של אפרתי, גם בתביעה לא חלקו על כך שלדבריהם הוא ביצע מעשיו בתנאים המיוחדים ששררו באותו ערב שחגג את מסיבת הרווקים שלו, ובראשם - צריכה מוקצנת של אלכוהול. הם ציינו כי שאלת ההסבר למעשיו אינה מרפה מאפרתי גם עתה, כשהוא נמצא בתא המעצר, וכי הוא מביע צער עמוק וכן על הסבל שנגרם למתלוננת בפרשה.

 

הפרקליטים טענו כי ההחלטה בעניין מרשם בבית המשפט המחוזי שגויה, שכן לא יוחס של משקל מתאים לעובדה כי אפרתי, שהורשע לבסוף בניסיון לביצוע מעשה סדום, "לא גרם למתלוננת נזק פיזי ממשי מלבד מספר חבלות מינוריות בחומרתן - עם כל ההבנה למצבה של הצעירה".

 

הם אף הביעו חשש כי אפרתי ינסה לשים קץ לחייו, וציינו למרות זאת את האירוע שבו הציל ממוות אסיר אחד שניסה להתאבד. בפרקליטות המדינה הוחלט שלא להגיש ערעור נגדי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארז אפרתי. חשש שיתאבד?
צילום: ירון ברנר
מומלצים