שתף קטע נבחר

בלגן בנתב"ג: העובדים פתחו בשביתה

מטוסים שטרם הוכנו לא ממריאים, אין בידוק ומזוודות לא נפרקות, לאחר שוועד עובדי נמל התעופה הודיע על פיצוץ המשא-ומתן בינו לבין משרדי האוצר והתחבורה. נוסעים מתוסכלים: "אתה לא מבין איך זה נופל דווקא על היום שלך"

שביתת פתע בנמל התעופה בן-גוריון: לאחר שהשביתה בנמל שתוכננה לראש השנה נדחתה, הודיע הבוקר (יום ב') ועד העובדים על שביתה החל מהשעה 9:00. המשמעות: מטוסים שטרם הוכנו לא ממריאים, העובדים לא פורקים מזוודות ולא ממיינים אותן, ואין בידוקים על הקרקע. מטוסים מורשים לנחות, אך הבלגן כבר חוגג.


 נוסעים בשדה התעופה. אובדי עצות (צילום: אבי מועלם)

 

מטוסים שהוכנו כבר להמראה - יצאו לדרכם. אתר רשות שדות התעופה קרס זמנית לאור העומס. ב-194 הטיסות של יום שני, שכמה מהן הספיקו להמריא,

 מתוכננים לצאת מהארץ כ-12,500 איש. כ-16,500 אמורים לנחות.

 

בוועד העובדים הסבירו כי השביתה הוכרזה בעקבות פיצוץ בשיחות בין נציגי הוועד לנציגי משרד האוצר ומשרד התחבורה, בנושא הבטחת כספי הפנסיה של העובדים.


המסופים ריקים, הבוקר בשדה התעופה (צילום: אבי מועלם)

 

מרשות שדות התעופה נמסר כי על רקע שביתת העובדים נמשכים המגעים בין ראשי משרדי התחבורה והאוצר, ראשי רשות שדות התעופה ונציגי ועד העובדים - במטרה למצוא פתרון לסוגיית כספי הפנסיה.

 

העובדים מוחים על כך שלפני כשנתיים נחתם הסכם עבודה קיבוצי בין הצדדים, שאחד מסעיפיו היה הבטחת כספי הפנסיה בקופה חיצונית, אך המשא-ומתן בנושא טרם הבשיל לתוצאות ממשיות.

 

"מעצבן שמחכים עד הדקה ה-101"

שלומית, בת 26, אמורה להמריא ב-13:00 לחופשה חלומית בתאילנד יחד עם בן זוגה, אך הבוקר התלבטה אם בכלל לצאת לשדה. "זה טיול שתכננו הרבה זמן, כרגע אנחנו אובדי עצות. התקשרתי לרשות שדות התעופה אך גם לאחר המתנה של חצי שעה לא הייתה שם תשובה. רצינו לנצל את חופשת הקיץ ולטוס אך כרגע ההרגשה ממש לא טובה. אתה לא מבין איך זה נופל דווקא על היום שלך".

 

היא מתרעמת על כך ש"היו אזהרות עוד לפני החגים, זה מעצבן שמחכים עד הדקה ה-101 על מנת לעשות משהו, כאשר יכלו למנוע זאת מראש". יחד עם זאת, מביעה שלומית אופטימיות זהירה: "אני מקווה שזה יסתדר, אני מקווה לטוב".

 

הנוסעת תמר גלזנר לא מאמינה שזה קורה לה ומקווה לשינוי רוע הגזירה.

 "אני ממש עצבנית וחוששת לחופשה שלי באמסטרדם, אותה תיכננתי עם חברה כבר לפני שנה", סיפרה בשיחה עם ynet. אחרי החופשה היא אמורה להפוך לסטודנטית מן המניין באונברסיטה העברית. "אני מתחילה ללמוד יחב"ל, ובהמשך אני לא בטוחה שיהיה לי את הכסף והזמן לעשות זאת שוב. אז אני מקווה שיהיו שינויים עד הערב.

 

"אם יבטלו את הטיסה, לא יהייה שום דבר אחר, גם לא בארץ. עד לפני 10 דקות הכול היה מתוכנן ועכשיו אין לדעת מה יהיה", סיכמה גלזנר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוסעים בנתב"ג, היום
צילום: אבי מועלם
אתר רשות שדות התעופה קרס זמנית
מומלצים