שתף קטע נבחר

מעמד תושבת למטפלת שהצילה את מוישי

סנדרה סמואל, שקיבלה מעמד תושבת ארעית משר הפנים אמרה: "אתן את חיי, לבי ונשמתי לישראל. קיבלתי אהבה מכל ישראל ואני מקווה שאלמד לאהוב את המדינה, כמו שאני אוהבת את גבי וריבקי הולצברג"

מדינת ישראל מודה למטפלת ההודית שהצילה את הילד מוישי הולצברג, שהוריו נרצחו בפיגוע בבית חב"ד במומבאי, בנובמבר 2008. המטפלת סנדרה סמואל קיבלה בצהריים (יום ב') משר הפנים, אלי ישי, מעמד תושבת ארעית ותעודת זהות כחולה.

 

המטפלת סנדרה, שהצילה את הילד מוישי, אמרה: "אני מקווה שאכבד את האזרחות ואוהב את ישראל. אתן את חיי, לבי ונשמתי לישראל". המטפלת, שהגיעה לארץ אחרי הפיגוע, הזכירה את הוריו של הילד, גבריאל ורבקה הולצברג ז"ל: "קיבלתי אהבה מכל ישראל ואני מקווה שאלמד לאהוב את המדינה, כמו שאני אוהבת את גבי וריבקי".


"תודה לחסידת אומות העולם" (צילום: גיל יוחנן)

 

השר ישי נכנס לחדר עם מתנה וממתקים למוישי הקטן, פנה לילד ואמר לו: "מוישי, תראה איזו מסיבה עשו לך, כולם אוהבים אותך, כל עם ישראל". השר הודה כי הוא מתרגש: "האירוע תפס כל אחד מאיתנו. זה רגע חשוב ומרגש וצריך להמשיך את הסיוע למוישי ולמשפחה. סנדרה המטפלת לקחה את מוישי ברגעים הכי קשים. לכולנו היו דמעות בעיניים, זה היה רגע קורע לב ממש שדהד לכל אחד מאיתנו. אנחנו רוצים שלמוישי יהיה הכי טוב שרק אפשר, אחרי הדבר הנורא שחווה".

 

סבו של מוישי הודה: "אני בהתרגשות גדולה מיוזמת השר ישי, שדווקא

 בימים אלה, הימים הנוראים, מצא לנכון להרים את הכפפה ולתת לסנדרה אזרחות כבוד ותעודת זהות ישראלית, בתור זו שהצילה את מוישי. סנדרה סמואל נכנסה לאש ולתופת ולא הסתכלה על עצמה. היא לקחה את מוישי כאוד מוצל מאש ואנחנו כיהודים צריכים לדעת להוקיר לה תודה. זו גם סגירת מעגל לריבקי וגבי ואני מודה לשר ישי שמצא זמן מיוחד להוקיר תודה לחסידת אומות העולם סנדרה".

 

בטקס השתתפו גם מנכ"ל משרד הפנים גבי מימון ויועצת ראש הממשלה ורד סויד, המלווה את המשפחה מאז הפיגוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוישי בזרועות המטפלת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים