שתף קטע נבחר

נולד מאהבה: מופע ג'אז לילדים

לפני שאתם אוספים את הילדים ולוקחים אותם למועדון הג'אז, קבלו אזהרה: המופע "לב אוהב" של אריק לבנת מדבק. מרב יודלביץ' קמה מוקדם בשבת בבוקר ולא התחרטה

שבת בבוקר, נמל תל אביב שהמה רק לפני שעות ספורות בליינים נטולי דאגות, מוצף בקטנטנים מלאי מרץ ולידם, הורים מפוהקים שהעדיפו להקריב קימה מוקדמת לטובת שלאפשטונדה ראויה בצהריים. ככה זה, הורים, תודו - חישוב בלתי פוסק של עלות מול תועלת. כיוון שכך בדיוק, מצאתי את עצמי בשבת בבוקר מפלסת דרך עם הקטנטן ואחותו האנרגטיים בין המון שצבה על דלתות מועדון הג'אז "שבלול" בנמל תל אביב. כן, קראתם נכון, מועדון הג'אז שמארח בלילות כתיקונם מופעי מוזיקה גרוביים, פותח שערים בשבת בבוקר בפני קהל של קטנטנים ותסמכו על המוסד המשובח הזה - הבחירה נעשתה בקפידה.


 

אזהרה מוקדמת: המופע "לב אוהב" של המוזיקאי והשחקן אריק לבנת – מדבק. שלא תגידו שלא אמרתי: את השירים במופע, שנמצא בימים אלה בשלבי הרצה, תמצאו את עצמכם מזמזמים בקול וכשאתם לא תזמזמו, תשמעו אותם מהדהדים ללא הפוגה מחדר הילדים שידרשו מכם גם בסוף השבוע שאחרי ובזה שיבוא אחריו וגם אחריו, לחזור ולבקר את אריק.

 

בניגוד למזמורי הפלייליסט של גלגלצ שנדחסים לתודעה למגינת לבכם ולמבוכתם הרבה, במקרה הספציפי הזה, לשירי המופע של לבנת יש אפקט נלווה מפתיע שיגרום לכם לחייך. אולי כיוון שהמופע הזה נולד מאהבה, הוא מצליח לרגש גם קטנים וגם גדולים ולגעת במקום רך ונקי שמחזיר את הנפש למחוזות של ילדות. "לב אוהב" בכלל לא התכוון להיות מופע וגם בזה טמון סוד הקסם – זו לא פרסומת לקידום מוצר, הוא לא מתאמץ לרצות, אינו מתחנחן אלא פשוט יוצא מן הלב ושובה לב.

 

לבנת, שמנגן על אינספור כלי נשיפה מסקסופונים שונים, דרך מפוחית פה, חליל צד, פיקולו, שופר וכלי נגינה שהמציא ממוחו הקודח, מלווה בקלידן, ארנון פרידמן ובמתופף, טל לבני. ביחד על הבמה, שקרובה כדי פסע מן הילדים הפרוסים על מחצלת, הם מגלים עולמות של דמיון, בשירים שהם יותר סיפורים קצרים ומחשבות שמהדהדות גם אחרי סיום המופע. איך מותחים את הזמן והאם יש לנו מספיק זמן לכל החלומות שלנו, האם אפשר להיכנס לתוך הלב, ומי זה הגאון שהמציא את הגלגל? איך זוכרים צלילים, ואיך מפחידים את הפחד עד שהוא נבהל ונעלם, ומה זה בכלל פעמונה?

 

הקסם של המופע הזה טמון לא רק במבט המשתהה על העולם שלבנת הצליח לשמר ובכך ליצור נקודת חיבור אמיתית עם הילדים (ולגרום לגדולים לקנא!), אלא גם באהבת המוזיקה, בחדוות היצירה, באנרגיות החיוביות שממלאות את החלל והלב, בשפה העברית המשובחת – שלמען האמת, נחמד היה לשמוע יותר במופעים לילדים ולכל המשפחה – וגם בטעימות של יצירות קלאסיות, סטנדרטים ואלתורים של ג'אז ונעימות שנחשבות קלאסיקה לילדים.

 

ואולי זהו בדיוק העניין - "לב אוהב" הוא מופע שמעשיר את ארון הספרים של מופעי הילדים בישראל. הוא עושה את מה שעשו לפניו מופעים כמו "זרעים של מסטיק" ו"הכבש הששה עשר" וזה לפתוח את האופק רחב ולאפשר לדמיון לרוץ חופשי. אז מי צריך יותר?

 

  • "לב אוהב ", להזמנת כרטיסים, שבלול: 03-5461891. תאריכי המופעים הקרובים: 27.9, בשעה 17:00, 16.10, בשעה 11:30.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים