שתף קטע נבחר

רציו: "מגייסים את התקשורת להפעיל עלינו לחץ"

בתגובה ששלחה הבוקר דוחה החברה את הטענות על מעורבות שלה או מנהליה עם אנשי עולם תחתון: "מאחר שלרציו ולמנהליה אין קשר עם גורמים פליליים כלשהם, החברה לא נכנעה ללחץ גם בידיעה שלבית המשפט יוגש מסמך משפטי שבו יושמעו האשמות שפרסומן מהווה לשון הרע והוצאת דיבה"

הסערה סביב המעורבות לכאורה של אנשי חברת חיפושי הנפט והגז רציו עם גורמים בעולם התחתון לא שוככת. החשדות לכך עלו לאחר פנייה של חברת "גלובוס איטרנשיונל" המצויה בסכסוך עיסקי עם רציו לבית המשפט המחוזי בתל-אביב. מהפנייה עולה חשד כי רציו פנתה למאיר אברג'יל שיישמש בורר בסכסוך בין הצדדים.

 

בתגובה ארוכה ומפורטת שנשלחה הבוקר (ד'), טוענים בחברה כי "בעקבות פרסומים בתקשורת היום נמסר מחברת רציו כי התביעה שהוגשה השבוע לבית המשפט ומהווה בסיס מידע עיקרי לפרסומים אלה, אינה אלא ניסיון סחיטה נוסף של שלומי שוקרון, בעל חברת גלובוס, המנסה לסחוט את בעלי החברה מזה שנים בשיטות שונות ומשונות.

טענותיו של שוקרון חסרות שחר ושקריות לחלוטין. בורר מקצועי שעובד עם הצדדים כבר שנתיים כדי לנסות לפתור סכסוך בדרכים מקצועיות ולגיטימיות עומד על סף מתן פסק בוררות, ששוקרון, מן הסתם, הבין שלא יהיה לטובתו.

 

"לחץ בלתי לגטימי"

"שוקרון כבר הגיש תביעה בעניין בבית המשפט המחוזי, שנדחתה על הסף, ושוקרון חויב לשלם הוצאות משפטיות על סך 50 אלף שקל. הפעם, בוצע מהלך משפטי נואל שכל מטרתו לגייס את התקשורת להפעלת לחץ בלתי לגיטימי על החברה ומנהליה. רציו ומנהליה, כאמור, לא ייכנעו ללחצי הסחיטה הללו גם הפעם. 

 

"לפני שבועות אחדים פנו באי כוחה של חברת גלובוס לנציגי רציו, ואיימו שאם לא תשלם החברה סכומי עתק תמורת הסכם פשרה בבוררות המתנהלת מול הבורר עו"ד אסף ברם - תוגש לבית המשפט "בקשה לביטול פסק בורר" ובה יסופר על מעורבותם כביכול של גורמים פליליים במגעים שקדמו להקמת הבוררות. כמו כן, איים שוקרון עצמו שיפיץ את כתב התביעה בין כלי התקשורת בניסיון לפגוע בשמם של חברת רציו ומנהליה.

 

"בין החברה לתובעת מתנהלת כסידרה מזה כשנתיים בוררות בפני בורר, עו"ד אסף ברם המתמחה בניירות ערך, וזו מצויה בשלבי סיום. רצונה של התובעת להביא לביטולה של הבוררות בשלב זה נובע ככל הנראה מחשש של התובעת מקבלת פסק בורר שידחה את דרישותיה וטענותיה המופרכות.

  

"מאחר שלרציו ולמנהליה אין קשר עם גורמים פליליים כלשהם, החברה לא נכנעה ללחץ גם בידיעה שלבית המשפט יוגש מסמך משפטי שבו יושמעו האשמות שפרסומן מהווה לשון הרע והוצאת דיבה. מדובר במסמך משפטי שהטענות בו לגבי מעורבות גורמים פליליים עם רציו ומנהליה מופרכות ותלושות מהמציאות. כל כולו בקשת סרק קנטרנית, שנועדה להלך אימים על החברה ומנהליה ולפגוע בשמם הטוב. כאמור בקשה זו מצטרפת לשורה של מהלכים משפטיים חסרי כל בסיס של התובעת כלפי החברה ומנהליה מזה שנים. מיותר לציין שכל מהלכים אלה עד היום לא צלחו".

 

מה בפניית גלובוב אינטרנשיונל לבית המשפט?

מפניית גלובוס אינטרנשיונל לביהמ"ש עולה, לכאורה,תמונה של שימוש הדדי בעולם התחתון. בין השאר, גלובוס צירפה לבקשה פרוטוקול של ישיבת בוררות שהתנהלה, לכאורה, במרס 2009, במסגרתה מודה יגאל לנדאו, מבעלי בנק אגוד ורציו, כי פנה לעולם התחתון, לאחר שאיימו על חיי ילדיו.  

 

ברקע הבקשה עומד סכסוך עסקי בין גלובוס לרציו, המנוהלת על ידי ליגד רוטלוי ויגאל לנדאו. מתמלול הדיון בבקשה עולה תמונה מורכבת של לחצים, איומים והפחדות, שבשיאם, פנייה למאיר אברגי'ל, שחשוד כאחד מבכירי העולם התחתון, על מנת שישמש כבורר.  

 

השתתפו בהכנת הכתבה: גיל קליאן ומארק שון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הבורר"? ברציו מכחישים
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים