שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גז והעולם התחתון? "זה לכרות לעצמך את הקבר"
  בעקבות הפרסום על מעורבות של עבריינים בסכסוך בין החברות "גלובוס" ו"רציו", אמר ל-ynet בכיר לשעבר במשטרה כי "הזוי שאנשים ברמה הזאת פונים לבוררות בעולם התחתון". מאידך, עו"ד רויטל סוויד מזכירה: "היו מקרים שבהם הסכסוכים יושבו"

  מעורבותם של עבריינים בכירים בסכסוך עסקי בין החברות "רציו" ו"גלובוס" - המעורבות בגילוי שדה הגז "לווייתן" - עוררה תדהמה בקרב עורכי דין ובכירים במשטרה לשעבר, שהביעו תמיהה על החלטת מנהלי "רציו" לפנות לעבריין מאיר אברג'יל כדי שישמש כבורר, בעקבות איומים שקיבלו לכאורה מיריביהם.

   

  "מה שהצד הזה לא מבין הוא, שהוא ישלם, והרבה", אמר ל-ynet עורך דין פלילי בכיר. "אני לא יכול לתפוס איך אנשי עסקים פונים לעבריינים. הם לא מבינים שהם כורים לעצמם את הקבר?".

   

  עורך הדין הזכיר כי לא מדובר בעברייני רחוב, "אלא אנשים סופר משכילים, העשירון העליון של העבריינות. אלו תמיד היו אנשים עם חזות מאוד עסקית, וכמובן שהם מנסים להפוך את עצמם לאנשי עסקים עם עסקים חוקיים. הערך המוסף שהם מביאים לתוך הארגון אליו הם חודרים הוא כוח, שררה והפחדה".

   

  גורם בכיר לשעבר במשטרה היה נחרץ ביותר בשיחה עם ynet ואמר כי לא הייתה סיבה לפנות לעבריינים. "היו מקרים בעבר שבעל חוב שלא עמד בתשלומים לקח מהשוק האפור הלוואה וכמובן שגם בתשלומים המטורפים לא יכל לעמוד, ותמורת תשלום החוב לשוק האפור נתן מניות. מרגע זה, העבריינים הפכו להיות שותפים בחברה. ככה עובד הסיפור".

   

  "זה נראה לי הזוי שאנשים ברמה של לנדאו (יגאל לנדאו, מנכ"ל רציו - ב.פ) פונים לבוררות בעולם התחתון", אמר הגורם, "אני לא מבין, איך הוא נגרר לבוררות כזו? אם היה שואל אותי, מראש הייתי מייעץ נגד זה. בורר כזה, נגיד שהוא החליט איקס אז מה אתה עושה אחר כך? הולך לבכות לבית משפט?". יש לציין כי חברת "גלובוס" אכן פנתה לבית המשפט בבקשה לבטל את הליך הבוררות, בטענה ש"נולד בחטא".

   

  "להכניס את הראש למיטה חולה" 

  "זה מדהים כל פעם מחדש לראות שאנשים עושים טעויות ונעזרים בכל מיני בוררויות של עבריינים,

  זה להכניס את הראש למיטה חולה", אמר ל-ynet מיקי וילקומירסקי, לשבר קצין חקירות בימ"ר תל אביב וכיום בעל משרד וילקו חקירות. "כמו לקחת הלוואה משוק אפור, הסיכוי להיחלץ נמוך מאוד".

   

  ויש גם מי שחושב שמדובר בדרך לגיטימית לפתור סכסוכים. עו"ד רוויטל סוויד אמרה ל-ynet כי "הניסיון הראה שכשהיו מקרים שבהם גורמים עבריינים היו מעורבים בדרך זו או אחרת בבוררות, אף צד לא טען למעשים שבוצעו בכפייה לחץ או תחת איום פלילי, נהפוך הוא, הסכסוכים באמת יושבו. והיו מקרים שבהם באמת הייתה מעורבת גם פעילות עבריינית והמשטרה נדרשה להתערב בעניין".

   

  לגופו של עניין, אמרה עו"ד סוויד כי "כאשר באים ומבקשים לבטל בוררות המתנהלת כשנתיים במשרד עו"ד אזרחי באופן לגיטימי לעיני כל, כאשר שנתיים לא נשמעה כל טענה וכעת עולה טענה למעורבות פלילית, יש לבחון היטב את האינטרס העומד מאחורי טועני הטענה שהעלו את הטענה הזו בעת הזו". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עטא עוויסאת
  עו"ד רויטל סוויד. לא מסתייגת
  צילום: עטא עוויסאת
  מאיר אברג'יל. התבקש לשמש כבורר
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים