שתף קטע נבחר

חמאס מאיים לנקום: "הרשות מעורבת בחיסול"

בזרוע הצבאית של הארגון אישרו כי אבו-שלעבייה, שנורה על ידי צה"ל ליד טול כרם, הוא מפקד בארגון. לטענתם, הרשות מעורבת באירוע, אך ברמאללה גינו את ישראל והעלו את רמת הכוננות

האם ישראל והרשות שיתפו הלילה פעולה והביאו להרג בכיר חמאס? בארגון האשימו היום (ו') את הרשות הפלסטינית במעורבות ואחריות בהריגתו של איאד אבו-שלעבייה. בזרוע הצבאית של הארגון אישרו כי אבו-שלעבייה הוא אחד ממפקדי הארגון, האשימו את הרשות במעורבות בחיסול, כהגדרתם, ואיימו בתגובה. לטענתם, אבו-שלעבייה נעצר ועונה מספר פעמים על-ידי הרשות הפלסטינית.

 

לעומת זאת, הרשות הפלסטינית גינתה אף היא את "החיסול". בהודעה שפרסם תקף ראש הממשלה, סלאם פיאד, את ישראל ואמר כי "ההתנקשות מהווה הסלמה חמורה, ומגבירה את חוסר האמינות של התהליך המדיני שממילא מעורער". בעקבות האירוע הכריזו כוחות הביטחון הפלסטינים על כוננות עליונה, בעיקר בצפון הגדה, מחשש שחמאס ינסה להגיב בפיגועים מתוך הגדה ובתוכה.

 

בפעילות למעצר מבוקשים ליד טול כרם הרג הלילה כוח צה"ל את אבו-שלעבייה, לאחר שהתקרב אל הכוח בצורה מחשידה. לעומת זה, אחיו של ההרוג, טען כי הוא חוסל בעת שישן במיטתו במחנה הפליטים נור א-שמס, הסמוך לטול כרם.

 

דובר חמאס ברצועת עזה, סמי אבו זוהרי, אמר כי מדובר באחת מתוצאות המו"מ בין ישראל והרשות. בכיר הארגון, סלאח אל-ברדוויל, הגיב על הרג בכיר הארגון ואמר כי "ההתנגדות מסוגלת להנחית מכות קשות על הכיבוש". לדבריו, "המערכה שלנו עם הכיבוש אינה מסתכמת בפעולה ובתגובה, אלא זוהי מערכה גורלית שתמשך לעד".

 

אבו-שלעבייה נהרג במסגרת מבצע מעצרים של פעילי חמאס לפנות בוקר באזור טול כרם, במהלכו נעצרו 12 פעילים אחרים.

במהלך המבצע לא היה נפגעים בקרב כוחות צה"ל, שפתח בבדיקת האירוע.

 

הפלסטינים טענו כי עשרות כלי רכב צבאיים נכנסו למחנה הפליטים סמוך ל-2 בלילה. לדבריהם, החיילים הגיעו לבית משפחת המבוקש, לקחו את האח מוחמד והשתמשו בו כמגן אנושי. אחרי שצה"ל פוצץ את דלת הכניסה במטען נפץ, הלוחמים נכנסו לחדר השינה. לטענת האח, אבו-שלעבייה נורה פעם אחת בצוואר ופעמיים בחזה, בעודו ישן.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחיו של הבכיר מציג את כתמי הדם
צילום: AFP
מומלצים