שתף קטע נבחר

כאב ראש: איך להעלים אותו בלחיצות, בלי כדורים

מי לא סובל מכאבי ראש? לפני שאתם רצים לארון התרופות, כדאי שתלמדו את שיטת הלחיצות, שיכולה להעלים את הכאב בלי הצורך להכניס לגוף חומרים כימיקלים. מטפל השיאצו אלי ספיר מסביר איך

כאב ראש הוא תופעה שכיחה אצל רבים ובדרך כלל הוא גורם לנו לחפש אחר תרופה להרגעה. אך כדאי לדעת כי כאב ראש ראש הוא כמו נורת אזהרה במכונית, המצביעה על כך שמשהו לא תקין וכדאי להגיע למוסך ולבדוק מה מקור הבעיה וכיצד ניתן להביא שוב את הגוף למצב של איזון.

 

בכתבה הבאה אציג בפניכם דרך בה ניתן להביא לרגיעה של כאב הראש אצל בן או בת הזוג. בוסף לכך שהטיפול נעשה במטרה להעביר את כאב הראש, ניתן גם לבצע חלקים ממנו במטרה להביא לרגיעה. כדאי לדעת כי פעמים רבות אנשים הנמצאים במתח, לחץ וחרדה סובלים מכאב ראש שנגרם כתוצאה מחוסר בחמצן בשל נשימה שטוחה, שגורמת לכך שלא תהיה אספקה מספקת של חמצן למוח. הרגיעה יכולה לסייע גם במצב זה.

 

מה עושים?

  • כף היד: אם מצמידים את האגודל והאצבע המורה נוצרת בין שתיהן גבעה. לוחצים קלות על הנקודה ומבקשים מבן או בת הזוג לנשום. הלחיצה צריכה להיעשות במשך דקה-שתיים. 

 

  • ראש: מבקשים מבן או בת הזוג לשכב על הגב. מבצעים "מריחות" בעזרת האגודלים מעל הגבות, מהמרכז החוצה, לאט ובעדינות. לאחר מספר דקות לוחצים קלות על הנקודה שנמצאת במרכז, בין שתי הגבות (נקראת גם "העין השלישית"). הלחיצה צריכה להעשות בעדינות.

 

  • כף הרגל: לוחצים קלות על הנקודה שנמצאת בשקע שבין שתי הגבעות. לוחצים עליה בעדינות במשך מספר דקות. אם מרפים את הלחיצה בעדינות בן או בת הזוג לא ירגישו שהפסקנו וייכנסו למצב של רוגע.

 

כללי זהירות

לפני שאתם מבצעים את הטיפול חשוב להקפיד על מספר כללי זהירות:

 

  • הטיפול יעשה אך ורק כאשר מדובר בכאב ראש שכבר אובחן על ידי רופא מקצועי. אם מדובר בכאב ראש שלא נחווה לפני כן, אסור בשום אופן לטפל בו בדרך המוצעת כאן ויש להגיע בהקדם לרופא בכדי לאבחן את הבעיה.

 

  • הטיפול המוצע כאן אינו מתאים לנשים בהריון מאחר וחלק מהנקודות עליהן לוחצים עלולות לגרום לנזק לעובר. זכרו שאנו רוצים לעזור ולסייע באמצעות הטיפול, ולא לגרום חלילה לנזק.

 

  • חשוב לבצע את הטיפול אך ורק באנשים בריאים. 

 

  • חשוב להדגיש כי כל המופיע בכתבה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי הניתן על ידי רופא מוסמך.

 

הכותב מטפל בקליניקה "מגע בקצב הגוף" בחיפה


  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מריחות" מעל הגבה יעזרו להעביר את כאב הראש
צילום: גיא כץ
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים