שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  העליון: 7 נאשמי "העוקץ הניגרי" יוסגרו לארה"ב
  בית המשפט דחה את ערעורם של הישראלים הנאשמים בהונאת ענק של קשישים אמריקניים, בסכום של כשני מיליון דולרים. קרובי הנאשמים: "הם ילדים טובים שעשו טעות חד-פעמית"

  הערעור נדחה - הנאשמים יוסגרו לאמריקנים. שנתיים אחרי התפוצצות הפרשה, דחה היום (ג') בית המשפט העליון את הערעור שהגישו הנאשמים בפרשת "העוקץ הניגרי" על ההחלטה להסגירם לארצות-הברית. מדובר בשבעה ישראלים המואשמים על-ידי רשויות החוק האמריקניות בהונאת קשישים בסכום של שני מיליון דולרים.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  על-פי ההחלטה מהיום, תתבצע ההסגרה תוך 60 יום בכפוף לאישור המהלך על-ידי שר המשפטים, יעקב נאמן. אותם ישראלים - האחים גיא ואלעד מאיו, אסי אלמקייס, ליאור אורגד ודוד ימין, מור גלנטי ויניב קלברס, מואשמים כי במשך כמה שנים הונו מאות קשישים לאחר שאספו מידע על כאלה הנוהגים להשתתף בהגרלות לוטו.

   

  אנשי כנופיית העוקץ התקשרו לאותם קשישים, בירכו אותם ואמרו כי על-מנת לממש את הזכייה עליהם לשמור עליה בסוד ולשלם מס. בצורה זו הועברו לידי הנאשמים סכומי העתק.

   

  יהל בן-עובד, עורכת דינו של דוד ימין, אמרה כי "ההחלטה פותחת פתח להסגרות לארצות-הברית בעבירות קלות, במקרים שיש מספיק ראיות להעמיד את המעורבים לדין בארץ ומציגה את מערכת המשפט הישראלית ככזו הפועלת במדינת עולם שלישי".


  בדרך לאמריקה. אלעד מאיו (מימין) ואשתו (צילום: אוהד צויגנברג)

   

  יוסי קלברס, אחיו של יניב, סיפר כי האחרון "גמור טוטאלית" בשל ההחלטה להסגירו. "אני מפחד בעיקר על ההורים. מאז המקרה, אבא שלי עבר אירוע מוחי ונמצא בטיפול דיאליזה. גם אמא שלי חולה בסוכרת ואני מקווה שמצבה לא יידרדר אחרי שהיא תשמע על ההחלטה".

   

  אחד מקרוביהם של האחים מאיו הביע תרעומת על דחיית הערעור, ואמר כי "הם עשו טעות חד-פעמית. הם ילדים טובים, ואני מקווה ששר המשפטים לא יאשר את ההסגרה".


  מספסל הנאשמים - לארצות-הברית. ביהמ"ש העליון (צילום: אוהד צויגנברג)

   

  אנשי המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, שהגישו את בקשת ההסגרה, טענו כי חלק גדול מהקשישים שנפגעו מפרשת העוקץ איבדו את בתיהם בעקבות ההונאה, איבדו חסכונות וחלקם אף שקעו בדיכאונות. חלקם הלכו כבר לעולמם.

   

  היום, לאחר הכרעת בית המשפט, הביעו בתביעה שביעות רצון. "אדם שמבצע עבירות נגד מדינה אחרת לא יוכל להתחמק מעונש", אמרה עו"ד טל ורנר-קלינג מהפרקליטות. "דובר כאן בעבירות שיטתיות נגד אזרחי מדינה אחרת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הנאשמים בבית המשפט. בדרך לארה"ב
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים