שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ועדת ששינסקי דוחה את הגשת מסקנותיה
  הוועדה לבדיקת גובה תמלוגי הגז שגובה המדינה דוחה את המועד להגשת מסקנותיה בחודשיים. מסקנות הביניים יוגשו באמצע נובמבר והמסקנות הסופיות בסוף דצמבר. הסיבה לדחייה: לוועדה דרוש זמן נוסף לעבד את כל החומר שהוגש לה
  ועדת ששינסקי לבחינת סוגיית תמלוגי הגז דוחה את המועד להגשת מסקנותיה, כך נודע ל"כלכליסט". מתשובת המדינה, כפי שהוגשה לבית המשפט אתמול (ב'), עולה שמסקנות הביניים של הוועדה יוגשו עד 15 בנובמבר, זאת במקום עד אמצע ספטמבר במקור. המסקנות הסופיות יוגשו עד 30 בדצמבר במקום עד 30 באוקטובר במקור.

   

  כפי שנחשף ב"כלכליסט", מסקנות הוועדה כפי שנקבעו בכתב המינוי המקורי של הוועדה באפריל, נקבעו ל־15 באוגוסט. לפי ההערכות, מקור הדחייה הוא בחומר הרב שהוגש לוועדה, מה שמחייב זמן נוסף לעיבודו. לאחרונה התבטא שר האוצר יובל שטייניץ בעניין החלת מיסוי רטרואקטיבי על שותפויות הגז וטען שכל מאגרי הגז שהליך ההפקה מהם לא החל בפועל, ייכללו תחת עבודת הוועדה.

   

  בית המשפט העליון דרש בימים האחרונים ממשרד האוצר לספק לו מסגרת זמנים להגשת ההמלצות במסגרת העתירה נגד מינויו של פרופ' איתן ששינסקי לתפקיד. ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "כל מי שהגיש התייחסות לוועדה בכתב עד ל־25 באוגוסט רשאי להגיש התייחסות בכתב בתוך שלושה שבועות. הוועדה בהתאם לשיקול דעתה רשאית להזמינו להשמיע את עמדתו בפניה".

   

  בהכנת הכתבה השתתפו מארק שון וליאור גוטמן
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים