שתף קטע נבחר

חשד: חיילים קרביים גנבו את גז הצחוק וסחרו בו

חקירת מותם הטראגי של עומר צור ואבישי קלומק מסתעפת. הבוקר נעצרו שני לוחמים בצה"ל שהודו כי גנבו את הבלון ממרפאת שיניים בכפר ורבורג, ומכרו ממנו גז במסיבה לפני שבוע, שבה נכחו הנערים. בתום המסיבה השאירו אותו זרוק במקום - והנערים לקחו אותו, והלילה ניסו בעצמם

החיילים פתחו "עסק" לממכר גז צחוק - וגרמו בעקיפין למותם של שני נערים. המשטרה עצרה היום (שבת) שני חיילים בשירות סדיר, בחשד שגנבו את מכל גז הצחוק שגרם למותם של עומר צור ואבישי קלומק, הלילה במושב אורות. לפי החשד, השניים, המשרתים ביחידות לוחמות, גנבו את המכל לפני שבוע ממרפאת שיניים במושב כפר ורבורג הסמוך, ומכרו גז שהפיקו ממנו במסיבה שהתקיימה לפני שבוע באזור.

 

חקירת המקרה הטראגי הולכת ומסתעפת. מרגע שנמצא מכל הגז הגדול, ניסו החוקרים לברר מהיכן נגנב. הנער השלישי, שנפגע באורח קל ואושפז בבית החולים קפלן ברחובות - סיפק לחוקרים את קצה החוט. "הייתי במסיבה בשבוע שעבר, וראיתי שם את מכל הגז", סיפר.


כוחות במקום מציאת הגופות (צילום: צפריר אביוב)

 

חוקרי המשטרה החלו למשוך את קצה החוט הזה, והתברר להם כי שבוע קודם לכן נערכה מסיבה בישוב הסמוך חצב. באותה המסיבה היה גם מכל הגז, שממנו מכרו שני החשודים למבלים גז בתוך בלון, במחיר עשרה שקלים המנה.

 

הנער הפצוע סיפר לחוקרים כי הבחין בסוף המסיבה בכך שמכל הגז נותר זרוק, ואתמול בלילה החליט לקחת את שני חבריו על מנת להשתמש בו.

 

באמצעות עדותו של הפצוע הצליחו החוקרים להגיע במהירות לשני החשודים, שעל פי העדויות מכרו את בלוני הגז לבליינים. כשבאו הבוקר לעצור אותם, הופתעו לגלות כי מדובר בשני חיילים סדירים קרביים.


גופות הנערים (צילום: צפריר אביוב)

 

שני החיילים נחקרו ועד מהרה נשברו והודו כי פרצו למרפאת שיניים בכפר ורבורג וגנבו משם את המכל, ולאחר המסיבה פשוט השאירו אותו בשטח. עם צאת השבת יבקשו במשטרה ככל הנראה מבית המשפט להאריך את מעצרם.

 

הנער הפצוע "בוכה הרבה וזקוק לתמיכה נפשית"

בינתיים, הועבר הנער השלישי, שנפצע קל, מחדר המיון בבית החולים קפלן למחלקת הילדים. ד"ר יוליה טברדוחלב, מתמחה שבדקה אוו עם קבלתו, סיפרה כי מצבו קל, הוא בהכרה ו"כל המדדים תקינים" - אולם הוא עדיין מצוי תחת מעקב, ודגימת דם שלו נשלחה לבדיקת רעלים.

בבית החולים מעריכים כי שאף גז בכמות פחותה מחבריו, ולכן ניצל ממוות.

 

הבעיה העיקרית ממנה הוא סובל כעת, לדברי ד"ר טברדוחלב, היא רגשית. "אין ספק שהלחץ הקשה שהוא היה בו משפיע עליו", אמרה. "הוא בוכה הרבה, וזקוק לתמיכה נפשית. עובדת סוציאלית נפגשת אתו, והוא יקבל גם ייעוץ פסיכולוגי.

 

עוד הסבירה ד"ר טברדוחלב, כי הנזק העיקרי כתוצאה משאיפת גז צחוק הוא עלייה בקצב הלב, שיכולה להוביל למוות. בבית החולים העריכו כי העובדה שהנערים שאפו את הגז בתוך מכונית סגורה ואטומה, כשהמזגן אינו פועל, הגבירה את הנזק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכל הגז
צילום: צפריר אביוב
מומלצים