שתף קטע נבחר

הסכם באונ' הפתוחה: העלאת שכר של 24%

הנהלת האוניברסיטה הפתוחה וארגון כוח לעובדים, המייצג את סגל ההוראה הגיעו להסכם קיבוצי הכולל העלאת שכר ממוצעת של 24% ל-1,300 המנחים והמרכזים והענקת זכויות סוציאליות. ההסכם עדיין כפוף לאישור אסיפת העובדים ובירור היציגות

הנהלת האוניברסיטה הפתוחה וארגון כוח לעובדים הגיעו להסכם קיבוצי המסדיר את יחסי העבודה של הסגל הזוטר באוניברסיטה. לדברי הארגון, ההסכם כולל העלאת שכר ממוצעת של 24% ל-1,300 המנחים והמרכזים באוניברסיטה והבטחת רצף תעסוקתי למרצים (בניגוד לשיטה שהייתה נהוגה עד כה של פיטורים לאחר 8 חודשים והעסקה מחדש). ההסכם עדיין כפוף לאישור רוב העובדים באסיפה שתיערך בעשירי באוקטובר ובירור מחלוקת היציגות מול הסתדרות העובדים.

 

 

"לאחר שנתיים של משא ומתן מפרך הכוללים שביתה של קרוב לחודשיים, אנו גאים להציג לעובדים הסכם שלא רק מסדיר יחסי עבודה קיבוציים, אלא כולל שיפור ניכר בתנאי העסקתם ובשכרם של העובדים", אמרה יו"ר סניף סגל ההוראה האקדמי באוניברסיטה הפתוחה, שרון קטרון.

 קטרון הוסיפה שההסכם "מציב את האוניברסיטה הגדולה בישראל בקו אחד עם שאר האוניברסיטאות בארץ מבחינת יחסי העבודה וזכויות הסגל האקדמי".

 

שניים אוחזין

המשא ומתן בין כוח לעובדים להנהלת האוניברסיטה הפתוחה ידע הרבה משברים, כשהאחרון בהם טענת ההסתדרות שהיא המייצגת את עובדי האוניברסיטה והדרישה על ידה מההנהלה לחדול את המו"מ עם הארגון ולפתוח במו"מ עם ההסתדרות. עם זאת, ל-ynet נודע שלאחר שהוצגו רשימות המתפקדים, מספרם בכוח לעובדים היה גבוה יותר. כך או כך, ההנהלה לא שעתה לקריאת ההסתדרות והמו"מ המשיך עד להגעה להסכם.

 

נזכיר שהמשא ומתן החל עוד באוקטובר 2008, אך סירוב ההנהלה להסכים מראש להסכם קיבוצי ושל כוח לעובדים להתפשר בנושא, החריף את הטונים וסגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה השבית את הלימודים למשך 7 שבועות. המשא ומתן חודש בתיווכו של מגשר, פרופ' יצחק זמיר.

 

מהאוניברסיטה הפתוחה נמסר ל-ynet: לאחר מו"מ של שנתיים הושג סיכום המתבסס על הסכמי הסגל הזוטר של האוניברסיטאות תוך התאמה לאוניברסיטה הפתוחה. הבהרנו שהוא ייכנס לתוקף רק לאחר בירור עניין היציגות ובדיקת טפסי ההתפקדות לאחר סוכות.

 

מההסתדרות נמסר ל-ynet: לא מדובר בהסכם, אלא במחטף שנעשה למרות הצטרפותם של מאות עובדים להסתדרות, וטענותיהם על פגיעה בשכרם. ההסתדרות תעמוד על כך שסוגיית היציגות תלובן לאחר החגים וייעשה בירור מעמיק של רמת הפגיעה בעובדים בהסכם בין הצדדים.


פורסם לראשונה 26/09/2010 18:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אישור ההסכם - על ידי העובים
צילום: מעיין בן טורה
מומלצים