שתף קטע נבחר

ריקודים ושירים באריאל: "אף מנהיג לא יפגע בנו"

מפוני נצרים ציינו באירוע ספונטני את תחילת עבודות הקמת בתי הקבע שלהם עם סיום הקפאת הבנייה. שכונה חדשה עבורם תמנה כ-50 יחידות דיור - חצי עשור לאחר שפונו. מנכ"לית העירייה: "אם הייתי זוכה במיליון דולר לא הייתי נרגשת ככה"

חמש שנים אחרי שפונו מביתם שברצועה ואחרי כמעט שנה של הקפאה, ציינו היום (ב') מפוני ההתנחלות נצרים בחגיגיות את תחילת הקמת מבני הקבע שלהם באריאל. לאחר שהרימו כוסית, פתחו בשירים ובריקודים חגיגיים סביב הטרקטורים שהחלו בעבודות ההקמה, בנוכחות בכירי העירייה. האירוע הועבר בשידור חי ב-ynet.

 

חוזרים לבנות בהתנחלויות - כותרות אחרונות ב-ynet

 

כ-50 יחידות דיור בקצה הדרומי-מזרחי של העיר ייבנו עבורם, והם ציינו את המאורע באתר הבנייה. אחד מתושבי נצרים לשעבר שעבר להתגורר באריאל אמר בפתח האירוע: "אף מנהיג לא יוכל לפגוע בהתיישבות ביש"ע. אנחנו רק בתחילת הבנייה. כל הרכס ייבנה", הבטיח. "שמרנו על החוק ולא נבנתה פה דירה אחת בזמן ההקפאה. לכן, ראש-הממשלה לא יכול להגיד לנו לא לבנות כאן יותר. אנחנו כאן לעולמי עד. יצטרכו להתחשב בנו תמיד".


העבודות החלו, התושבים צוהלים. אריאל, בצהריים (צילום: עידו ארז)

 

סגן ראש העיר אריאל, יחיאל טוהמי, בירך את המפונים בשמו של ראש העיר, רון נחמן, שנעדר מסיבות רפואיות. "אחרי עיכוב לא מוצדק - עכשיו סופסוף חוזרים לבנות. ראש העיר ביקש למסור חג שמח ואיחולים לרגל הבנייה לכל המתכנסים. נאחל לו מכאן רפואה שלמה. זהו יום גדול לעיר אריאל ולשומרון, ושלושת הטרקטורים שמזיזים סלעים מהווים התחלה של פיתוח וצמיחה לעיר כולה".

 

ב-8:16 בבוקר בדיוק החלו הכלים הכבדים ליישר את השטח ברכס שעליו תקום שכונת המפונים. מנכ"לית העירייה, חנה גולן, סיפרה בהתרגשות: "הגעתי השכם בבוקר לכאן כדי לראות אם הטרקטורים הגיעו. אם הייתי זוכה במיליון דולר לא הייתי נרגשת ככה. אנחנו נכפיל את עצמנו ונגיע ליותר מ-30 אלף תושבים".


סוגרים מעגל. מפוני נצרים בטקס באתר הבנייה באריאל (צילום: עידו ארז)

 

הרב ציון טוויל, שכיהן כרבה של נצרים, אמר במקום כי

"הסיפור של אריאל הוא סיפורה מדינת ישראל כולה. הפלסטינים ברחו מכאן כי זה מקום שסימל את המוות. בשבילנו זו ארץ החיים. עם ישראל חוזר הביתה".

 

"היינו כאן בסוג של מעברה", אמר ל-ynet עוד לפני האירוע אריק יפת, מזכיר קהילת מפוני נצרים באריאל. "היו עיכובים בבנייה עוד מימי ועידת אנאפוליס, ואחרי זה היה תהליך שלם של רכישת המגרשים וסגירת העסקה. אנו קבוצה שלקחה גורלה בידיה ולא נחה לרגע עד שהצליחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוקדים וצוהלים באתר הבנייה באריאל
צילום: עידו ארז
מומלצים