שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חבורה שכזו

  לא פשוט להיות שחקנים מבוגרים בתעשיה שסוגדת לעור מתוח, רגליים חטובות או ריבועים בבטן. תשכחו מזקנים נרגנים - ציפי שביט, עודד קוטלר, גבי עמרני, הוגו ירדן, נירה רבינוביץ' ויאיר רובין כבר ראו הכל, נשארו במשחק ונהנים מכל רגע. עכשיו הם משחקים את החסמבאים המקוריים, ירון זהבי ולהקתו, בסדרה "חסמב"ה - דור 3". שאלנו אותם מה השתנה בתעשיית הבידור מאז שהיו צעירים, למי הם מתגעגעים, מה הגיל המועדף עליהם ומה מצב האקשן בין הסדינים

  "מה שמעניין אותי זה רק מחר בבוקר"

  עודד קוטלר, 73, הוא ירון זהבי, לא מתגעגע לגיל 20: "ביומולדת האחרון שלי מאוד נהניתי, זה היה במועדון סאדו־מאזו, משהו עם נמרים" 

   

  אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדנו, זה נכון?

  "היה שמח, אבל לא רק שמח. היה גם ההפך. חיינו במצוקה של הקמת המדינה המוצלחת שלנו, וזה היה מלא בשמחה ובהתלהבות ראשונית, אבל גם בכאב על אובדן ונפילות ומוות והמון דברים, כולל גם החיבור עם ההגעה של הניצולים מהשואה. אז היה מהול, הכל בכל".

   

  איזה יום הולדת עדיף: 20, 30 או 60?

  "73, זה היה יום ההולדת האחרון שלי ומאוד נהניתי ממנו. אני לא רוצה להיכנס לפרטים של החגיגה, אבל זה היה במועדון סאדו־מאזו, משהו עם נמרים. וברצינות, יום ההולדת האחרון הוא תמיד הכי טוב".

   

  מה היה עושה ירון זהבי הצעיר היום?

  "לפי האופי שלו הוא בטח היה מהנדס תעשייה אווירית, או לחלופין חוקר דרדרים וקוצים בנגב ובערבה. הוא לא היה עוסק במקצוע זוהר. הוא הרפתקן, אבל יש בו משהו יבשבש שתמיד הולך לאזורים מנהליים וענייניים. במהלך הצילומים הבמאי דני סירקין היה אומר לי לא להשתובב יותר מדי עם הדמות: 'עודד תישאר יבש, קלינט איסטווד', הוא אמר לי".

   

  האם אתה טיפוס נוסטלגי?

  "לא, בדיוק דיברתי עם חבר שלי על כך שמה שמעניין אותי זה רק מחר בבוקר, וגם זה רק עד למחרת בבוקר".

   

  מה השינוי העיקרי שחל בתעשיית הבידור בזמן שאתה עובד בה?

  "אני תמיד חושב שהתהום מונחת לפניי ואז מתברר שמתחת לה יש תהום יותר עמוקה. ההידרדרות בתחום הזה כל הזמן נמשכת וזה נהיה יותר ויותר גרוע. אנחנו משתכללים בצד הטכני אבל מידרדרים בצד התוכני. בדיוק ישבתי עם חבר וחשבנו לכתוב מחזמר, ולא מצאנו שם של מלחין אחד ראוי היום שיכול לכתוב את המוזיקה בסטנדרטים שאנחנו רוצים".

   

  לאיזה ישראלי אתה הכי מתגעגע?

  "במישור הפרטי והאישי יש כמה שאלות ששכחתי שאני צריך לשאול את הוריי ואין לי את מי. במישור הפוליטי אני מתגעגע לרבין, שנתן לנו איזה בסיס קטן לעמוד עליו ולקוות שיקרה משהו טוב, הוא לא מת מוות טבעי אלא נרצח,

   הומת, וההמתה הזו משמרת את מה שקורה לנו, רצחנו תהליך שלם ואנחנו לא חוזרים בתשובה".

   

  בן כמה אתה מרגיש?

  "תלוי ביום ובשעה, עכשיו אני מרגיש בן 33. הרעיונות שצמחו בי בשלוש השעות האחרונות מתאימים לזה, אני לא יכול להגיד מהם. חסמב"ה, חסמב"ה, חסמב"ה!".

   

  בעוד 20 שנה, בית אבות או על להיזרק על החוף?

  "אני מקווה להישאר בבית שלי, אני גר קרוב לחוף הים. אפשר לשבת שם עם יין או גלידה, ומקווה לעשות זאת מהבוקר עד הלילה כשאהיה זקן יותר".

   

  איך הסקס אחרי גיל 60?

  "משתבח והולך מיום ליום. אין דבר טוב ממשהו שיש לך כל כך הרבה שעות טיסה לגביו, ואתה הטייס הכי טוב, הנהג הכי טוב והסקס מניאק הכי טוב".

   

  אתה בפייסבוק?

  "לא. אין לי סבלנות. זה לא תופס אותי. אבל אני עוד צעיר, זה יבוא".

   

  "היום יש יותר כבוד לבדרנים"

  ציפי שביט, 63, היא שלומית החובשת: "במקום שזקנים כמונו ישבו וידברו על ויאגרה וטחורים וכולסטרול ולחץ דם, קמנו ב־4:00 ושיחקנו אותה 'אווטאר' במערה החשמלית"

   

  אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדנו, זה נכון?

  "היה שמח וגם היום נורא שמח. היתה לי ילדות נהדרת ובגרות נהדרת, וגם עכשוויזם מעולה".

   

  איזה יום הולדת עדיף: 20, 30 או 60?

  "60. בגלל שיש היום את כל הבולשיט שאומרים ש־60 זה ה־40 החדש וה־40 זה ההוא החדש וזה מבלבל. לפני שלוש שנים חגגו לי יומולדת 60 ענק גדול וכביר עם כל חבריי, זה מועדון מכובד והיה מאוד כיף. אני עובדת עכשיו יותר מבכל חיי, סיימתי לצלם את 'לרדת בגדול', אני בחזרות ל'101 דלמטים'

   ואני עושה סיבוב הופעות בארץ ומחר נוסעת לחו"ל, אז אני לא יכולה להגיד שפעם היה יותר טוב. אני עדיין סקרנית ושמחה ומוקירה תודה שהשחלות והפטמות בכיוון הנכון".

   

  מה היה עושה ירון זהבי הצעיר היום?

  "הוא בטח היה זמר ישראלי מתוק, כמו אלה של 'כוכב נולד', או עיתונאי או מורה דרך. הוא קסם, אחד שתמיד רוצה לדעת, סקרן ונועז וחזק. אולי הוא היה מגלה משהו או מנהל אתר אינטרנט".

   

  האם את טיפוס נוסטלגי?

  "אני לא שומרת דברים ופרסים ותמונות, לא נכנסת לארכיון. יותר מעניין אותי מה יש עכשיו ממה שהיה ואיך היה. יש לי זיכרון מצוין, אבל אני לא נוסטלגית'".

   

  מה השינוי העיקרי שחל בתעשיית הבידור בזמן שאת עובדת בה?

  "היום, כמו פעם, מצחיק זה מצחיק ומשעמם זה משעמם, ואם לא נמכרו כל הכרטיסים זה ביאוס, ואם אחד קם להשתין באמצע הופעה זה הורס אותך. אבל היום הכל יותר מהיר ומזופזפ, בשבילי זה נוח כי הדבקתי את דורי, אני מתאימה לזה. כל עניין הטלוויזיה עשה את הכל יותר קצר ומהיר - בשביל חשיפה שעדי אשכנזי קיבלה בארבע תוכניות של יאיר לפיד ואבי נוסבאום בתוכנית אחת של 'מועדון לילה', אנחנו היינו צריכים לעבור מרמלה לנהרייה ולחיפה ולבאר שבע כדי שישמעו את הבדיחות שלנו. לקהל היתה נאמנות אחרת, אבל היום יש יותר כבוד לבדרנים, פעם זה לא היה ברמה הזו שפותחים את נוקיה".


  זורקין, מאחוריך! חבורת סוד מוחלט בהחלט, דור 3 (צילומים: רונן אקרמן )

   

  לאיזה ישראלי את הכי מתגעגעת?

  "לרבין ולאבא שלי. רבין נתן תחושה שהולך לקרות כאן מפץ גדול, ואבא שלי היה מרכז חיי, תמך בי מאוד וחיכה לי כל יום אחרי הופעה. הוא היה חכם ונבון. כשכולם רצו שהבנות שלהם יהיו מורות, הוא קיבל את הדרך שלי והיה נורא מתוק בקשר לזה".

   

  בת כמה את מרגישה?

  "בת 40. בגיל הזה הילדים כבר היו גדולים, ידעו מי אני בתעשייה, ידעתי מה עושים בסקס, והוא המשיך לרגש אותי בלי שפחדתי ממנו".

   

  בעוד 20 שנה, בית אבות או על להיזרק על החוף?

  "הלוואי שאוכל להיזרק על החוף, שיהיה לי עוד כוח. כל הכיף בצילומים של 'חסמב"ה' היה שבמקום שזקנים כמונו ישבו וידברו על ויאגרה וטחורים וכולסטרול ולחץ דם כזה או אחר, היינו קמים ב־4:00 בבוקר ולומדים טקסטים ומשחקים אותה 'אווטאר' במערה החשמלית. אז מבחינתי שאמשיך ככה, אני יכולה למצוא את עצמי עוד 20 שנה על חוף בקוסטה ריקה או עם חברים על הגג שלי עם אבטיח או עם בעלי אבישקי, רוכבים על אופניים לעבר השקיעה".

   

  איך הסקס אחרי גיל 60?

  "פנטסטי. זה עונג שהוא בין מצחיק לנוגע ללב, את יכולה להירדם אחר כך ולהגיד, 'הופה, שיחקתי אותה, הוא עדיין רוצה אותי'. זה מחמיא, מחמם, משאיר אותך צעירה. עושים את זה לא כי רוצים ילד אלא פשוט כפעולה מתוקה, כמו האגן דאז. מבחינה טכנית, זה יותר ארוך. יש הרבה שעות של משחק מקדים, קודם כל הוא מבקש הרבה זמן שאני אסכים, ואחר כך כשזה כבר קורה לא צריך לזוז הרבה, לא צריך להיות עמיר בניון. ואחרי זה את יכולה לבקש שיעשו בשבילך מה שתרצי".

   

  את בפייסבוק?

  "לא. אני לא במחשב בכלל ואני אומרת את זה בצער, כי זה עולם די מקסים. יש גם הרבה אידיוטים וטוקבקים מחרידים, אבל אפשר לקחת הרבה דברים טובים ומסקרנים משם. אין לי זמן לפייסבוק, אני רוצה לעשות דברים אחרים, כמו ללמוד ספרדית וסלסה".

   

  "פעם היה הרבה יותר שמח"

  מוטי גלעדי, 64, הוא עוזי הרזה, חושב שתעשיית הבידור שלנו הולכת ומידלדלת: "פעם היית שובר את הראש לילה שלם כדי להגיע לפואנטה שאומרת משהו"

   

  אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדנו, זה נכון?

  "כן. היה לנו מעט ומזה חילקנו הרבה וזה כל ההבדל. עם כמה שלא היה, היה הרבה יותר שמח. היינו יותר קרובים זה אל זה, שאלנו מה נשמע וחיכינו

   לתשובה, לא סתם זרקנו 'אחי' ו'מה ככה' ואז המשכנו ללכת. היו פחות הבדלי מעמדות במובן המטריאלי".

   

  איזה יום הולדת עדיף: 20, 30 או 60?

  "30. הייתי אז באמצע בניית משפחה עם רעייתי ז"ל ארנה, אחרי כמה שנים באמריקה, היתה לי הצגת בידור ראשונה, עם פשנל שהייתה להיט גדול".

   

  מה היה עושה ירון זהבי הצעיר היום?

  "הוא היה מושקע יחד עם יצחק תשובה בגז, אבל בעילום שם. ואם היו בעיות אז חסמב"ה היתה מטפלת בזה ודוחקת החוצה את כל הזורקינים".

   

  אתה טיפוס נוסטלגי?

  "מאוד. אני מעלה עכשיו מופע בשם 'שירת המעלות' עם שירים מסורתיים מבית אבא. כולם נמסים כשהם שומעים קטעים על ילד שהולך עם אבא לבית כנסת, אלה רגעים שבהם כל הפאסון והמסכות נעלמים".

   

  מה השינוי העיקרי שחל בתעשיית הבידור בזמן שאתה עובד בה?

  "הידלדלות. יש כאן המון כישרונות, אבל הבידור כשלעצמו איבד מהרצינות שהיתה לו עם שייקה אופיר ואורי זוהר והגשש וגדי יגיל ויהודה ברקן. פעם כל מילה היתה נבחנת ונבדקת. היית שובר את הראש לילה שלם כדי להגיע לפואנטה שאומרת משהו".

   

  לאיזה ישראלי אתה הכי מתגעגע?

  "לפולי. אדם מדהים, יפה, עם נפש טובה, אינטלקטואל, אינטליגנט. לא עשה סתם פרודיות אלא היה נכנס לתוך דמויות".

   

  בן כמה אתה מרגיש?

  "30. אני לא נותן לילד שבי לעזוב אותי וזה מקדם אותי. כשאתה חי חיים ורסטיליים, הזמן עובר מהר מאוד, חיים מונוטוניים הם נורא ארוכים". 

   

  בעוד 20 שנה, בית אבות או על להיזרק על החוף?

  "אני מקווה שעוד אופיע בבית אבות, אבל כאמן ולא תושב המקום".

   

  איך הסקס אחרי גיל 60?

  "מרשים לך לשאול דברים כאלה? הוא מעולה. אם להשתמש במונח משפטי, 'זיל גמור' (מארמית: צא ולמד - ה.ב). תעשי גוגל ותביני".

   

  אתה בפייסבוק?

  "כן. אשתי הכניסה אותי וראיתי 200 אנשים שממתינים להיות חברים שלי. זה יפה להתחבר לאנשים ופוגשים כאלה ששנים לא דיברת איתם. אני רוצה שהפייסבוק של ישראל יהיה יותר טוב, שיהיה לנו עתיד יותר מסביר פנים".

   

  "אני אהיה בן 75 השנה, זו פעם ראשונה שאני בגיל הזה"

  הוגו ירדן, 75, הוא משה ירחמיאל, מסביר למה הוא לא בפייסבוק: "אין לי כוח לכל הבחורות"

   

  אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדנו, זה נכון?

  "אני ברזילאי ושם היה מאוד שמח, שם תמיד שמח, אפילו כשהמצב רע העם שמח. עליתי לארץ ב־1958, וגם כאן שמח לי. אני בוגר מחזור ראשון של בית צבי, ומאז שיצאתי אני לא מפסיק לשחק, אני מאוד נהנה ותמיד מנסה למצוא משהו חדש. אני בעיקר שמח שיש לי מקצוע".

   

  איזה יום הולדת עדיף: 20, 30 או 60?

  "אני חושב ש־50 הוא הכי טוב, אבל בכל גיל אני מצליח ליהנות בכל התחומים, בעיקר עם בחורות. אני לא יכול לעבור ברחוב בלי שהן יתנפלו עליי, כי אני גבוה ובלונדיני עם עיניים כחולות וזה כל הזמן משתפר. אומנם בגיל שלי

   יש מחלות, אבל מצאתי דרך לפתור אותן — אני פשוט לא הולך לרופאים".

   

  מה היה עושה ירון זהבי הצעיר היום?

  "להגיד שהוא היה בפוליטיקה זה לא מחמאה היום, הוא בטח היה יושב מהצד, מישהו כמו אברום בורג שזורק רעיונות".

   

  אתה טיפוס נוסטלגי?

  "כן, ודאי. היו לי כל כך הרבה דברים טובים ואני מתגעגע, בפורטוגזית אומרים saudade. אני מתגעגע לבחורות הברזילאיות, לקרנבל, לכדורגל הברזילאי. אבל בעיקר לנשים. אשה זה הדבר הכי יפה בעולם, כולל אשתי היפהפייה".

   

  מה השינוי העיקרי שחל בתעשיית הבידור בזמן שאתה עובד בה?

  "אם אני עובד זה אומר שהמצב יותר טוב, כשאני לא עובד זה פחות טוב".

   

  לאיזה ישראלי אתה הכי מתגעגע?

  "לאנשים שעבדתי איתם. חנוך לוין, ניסים אלוני, יוסי בנאי והשחקן שבתאי קונורטי ז"ל".

   

  בן כמה אתה מרגיש?

  "אני אהיה בן 75 השנה, וככה אני מרגיש. אני לא יודע, זו פעם ראשונה שאני בגיל הזה, אבל אני מרגיש טוב".

   

  בעוד 20 שנה, בית אבות או על להיזרק על החוף?

  "לא זה ולא זה - לעבוד, אם אוכל לעשות את זה. בוא לא נהיה טראגיים, מי חושב על זה בכלל".

   

  איך הסקס אחרי גיל 60?

  "משתפר עם הזמן, כי עשו כמה כדורים שעוזרים. אבל זה לא רק סקס, בגיל הזה יש עוד דברים שנהנים מהם, כמו להתחבק בחורף ולחמם זה את זה, זה יופי".

   

  אתה בפייסבוק?

  "כן, אני בפייסבוק, אמרו לי שעשו לי עמוד, אבל אני לא פעיל שם. גם ככה אין לי כוח לכל הבחורות".

   

  • מה חושבת נירה רבינוביץ' על עולם הבידור? ומה עמדתו של גבי עמרני לגבי סקס בגיל העמידה? את הכתבה המלאה ניתן למצוא בגליון החדש של "פנאי פלוס"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הסופר יגאל מוסינזון
  צילום: יעקב סער, לע"מ
  לאתר ההטבות
  מומלצים