שתף קטע נבחר

חוזרים לבנות בצמצום: "מפחדים מגזירות נוספות"

אחרי שנאלצו לשלם במקביל למשכנתא דמי שכירות בזמן ההקפאה, סוף סוף מתחילים שרון ואביעד רכט לבנות את ביתם בתקוע. פרט לביתם, עוד עשרות יחידות דיור נבנות בגוש עציון, אבל לא בצורה אינטנסיבית. "אנשים מפחדים שההקפאה תחזור"

ההקפאה תמה, חוזרים לבנות: עבור כמה מתושבי ההתנחלויות סיום ההקפאה מסמל הקלה ואנחת רווחה. בהתנחלות תקוע נשמעו עם בוקר (יום ב') קולות הבולדוזרים שעלו על השטח והכינו יסודות לבתים פרטיים בשכונת נוף הרודיון. אחד הבתים האלה שייך לשרון ואביעד רכט שקנו בשנה שעברה מגרש ורגע לפני שהחלה הבנייה נכנסה לתוקף הקפאת הבנייה.

 

חוזרים לבנות בהתנחלויות - כותרות אחרונות ב-ynet

 

בני הזוג הגיעו ביולי 2009 יחד עם שתי בנותיהם לתקוע מקיבוץ עין צורים הסמוך לקריית מלאכי. "מייד עם המעבר לתקוע, רכשנו מהיישוב מגרש בנוף הרודיון בשיטת בנה ביתך וסגרנו עם הקבלן", מספרים בני הזוג. "הקבלן הבטיח לגמור לבנות את הבית תוך חצי שנה, אך כמה ימים לאחר מכן נכנסה ההקפאה. לקחנו הלוואה גדולה מהבנק, שילמנו ליישוב על המגרש בתשלומים ונאלצנו תוך כדי לשלם שכירות גבוהה על בית משום שלא היה לנו היכן לגור".


"נתניהו מחזיק מעמד", הבנייה בתקוע, הבוקר (צילום: יאיר אלטמן)

 

בגוש עציון כולו מתחדשת הבנייה. בהתנחלות כרמי צור נבנות כעת 56 יחידות דיור ובנווה דניאל מתבצעות עבודות עפר להשלמת שכונה קיימת בנווה דניאל. בראש צורים מתנהלות עבודות לבניית ארבע עד חמש יחידות דיור. בכל המקרים מדובר בבתים אשר קיבלו את כל האישורים הדרושים ובנייתם עוכבה עד לסיום מועד ההקפאה.

 

"נתניהו מנהיג חזק מאוד, אמיץ מאוד"

"בדרך כלל, אנו לא מאשרים היתרים בחול המועד אך אתמול מחלקת ההנדסה והגזברות עבדו שעות נוספות כדי לחתום על היתרי בנייה, אמר ראש מועצת גוש עציון, שאול גולדשטיין. "לפי מה שידוע לנו, ברגעים אלה נתניהו מסתמן כמנהיג חזק מאוד, אמיץ מאוד ואני לא חושב שיש ראש ממשלה שיכול לעמוד בלחצים כאלו.

עושה רושם שהוא מחזיק מעמד ואנו מברכים על כך".

 

לדבריו, הבנייה מצומצמת לפי שעה, כי "אנשים מפחדים מגזירות נוספות, ומהאפשרות שההקפאה בגרסה כזו או אחרת תחזור והם יאבדו את כספם, כפי שכבר קרה".

 

במקביל, בשומרון ציינו מפוני ההתנחלות נצרים את תחילת הקמת מבני הקבע שלהם באריאל. כ-50 יחידות דיור בקצה הדרומי-מזרחי של העיר ייבנו עבורם, והם ציינו את המאורע החגיגי בהרמת כוסית, שירים וריקודים סביב הטרקטורים שהחלו בעבודות ההקמה, בנוכחות בכירי העירייה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בונים בזהירות. הבנייה בתקוע
צילום: גיל יוחנן
ההקפאה תמה, הבנייה החלה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים