שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  הבעל על השלכת הילדים: "היא לא אשה טובה"

  האב, שילדיו הושלכו על ידי אימם מחלון הבית בקומה הרביעית בת"א, חזר מאוקראינה, נלקח לגביית עדות במשטרה - וביקר את הילדים הפצועים באיכילוב. "היא לא אשה טובה, אבל לא חשבתי שיכול לקרות דבר כזה", אמר לחוקריו בנתב"ג

  יממה אחרי שילדיו הושלכו מחלון ביתו על ידי אשתו, שב היום האב בישראל, נלקח לגביית עדות במשטרה - וביקר את ילדיו. בעלה של האשה שהשליכה את שני ילדיה מחלון ביתם בקומה הרביעית בתל-אביב נחת בנמל התעופה בן גוריון, לאחר שחזר מאוקראינה. הוא הועבר לגביית עדות בתחנת המשטרה במקום ושעה קלה לאחר מכן ביקר את ילדיו, בני 6 ו-4, המאושפזים בבית החולים איכילוב בתל-אביב.


  האב מחוץ לבית החולים. "הייתי בשוק" (צילום: מתי אלמליח)

   

  "לא חשבתי שזה מה שהיא תעשה לילדים", אמר האב לחוקרי מרחב יפתח, שחיכו לו בנתב"ג לאחר חזרתו מאודסה. החוקרים הכניסו אותו לחדר חקירות שדה התעופה ותשאלו אותו בנוגע למערכת יחסיו עם האשה. "היא לא אשה טובה, אבל לא חשבתי שיכול לקרות דבר כזה, היא טיפלה בילדים יפה. מי חשב שהיא תעשה מעשה כזה?".

   

  האב טס לאודסה ביום הכיפורים וקיבל את הבשורה הקשה כאשר שהה עם בני משפחתו. "כשקיבלתי את הטלפון הייתי בשוק", אמר. החוקרים, שניסו לדעת האם היו גילויי אלימות מצד האם כלפי הילדים, נענו בשלילה על ידיו. הוא סיפר שלילדים לא היה חסר כלום, ולכן המקרה הפתיע אותו.

   

  הוא הכיר את האם ט' כששהה בישראל כתייר, ובהמשך גורש מאחר שנשאר ללא אשרה. היא טסה אחריו לאוקראינה, שם הם התחתנו. בעקבות הנישואים הוא התאזרח והגיע לארץ בעקבותיה.

   

  עדויות לתכנון מוקדם?

  נציג הסנגוריה הציבורית, עו"ד אורי קינן, שמונה להגן על האם, הגיע גם הוא לבית החולים איכילוב כדי לדבר לראשונה עם מרשתו. לעו"ד קינן נמסר כי האם עדיין מורדמת ומונשמת, אולם

  הוא נותר להמתין במקום בתקווה לדבר איתה בשעות הקרובות.

   

  בינתיים הוארך מעצרה עד ה-7 באוקטובר. "הארכת המעצר נעשתה שלא בנוכחותה", אמר עו"ד קינן, "ובית המשפט הורה על הצורך בקיום בדיקה פסיכיאטרית כדי לקבוע את שפיותה של החשודה בעת ביצוע המעשה".

   

  הוא התייחס בדבריו לטענת המשטרה כי החשודה צעקה את שם האב בעת השלכת הילדים, וכן כי אמרה להם שהם צריכים להתלבש יפה כי הם עולים לשמיים. דברים אלה יכולים להעיד כי החשודה תכננה מראש את המעשה. "איני יכול להתיייחס כרגע לגרסת המשטרה כי החשודה אמרה אמירה בעת השלכת הילדים ויש להמתין ולבדוק את הנושא בצורה מעמיקה", הבהיר הסנגור.

   

  עו"ד קינן שהה בבית החולים באותה השעה כמו אביהם של הילדים, אולם הוא ציין כי אינו יכול לשוחח עמו או עם הילדים, מחשש לפגיעה בהליכים. "למרות זאת, אני מנסה ליצור קשר עם אחותה של האם ביממה האחרונה, אך היא אינה עונה לשיחותיי".

   

  "רציתי להרוג אותם ולהתאבד"

  מצבו של הילד בן ה-4 נותר בינוני-קשה, הוא מורדם ומונשם אחרי שספג חבלה בראשו. מצבה של הבת בינוני, והיא סובלת מפגיעות בכל חלקי גופה והועברה לניתוח. "רציתי להרוג אותם ולהתאבד", שמעו השוטרים מהאם, שמצבה בינוני עד קשה. המקרה התרחש אתמול בסביבות 5:30 בבוקר ברחוב מעפילי אגוז שבדרום תל-אביב. אנשי מד"א שהוזעקו החלו מיד לטפל בשלושת בני המשפחה.

   

  אתמול נודע ל-ynet כי האם עוכבה לפני כשנה על-ידי שוטרים לאחר שהסתובבה עמם שיכורה בפארק בגין (דרום) שבעיר. כנראה לא בוצע רישום של המקרה, ולכן מוקדם יותר אמרו שוטרים שאינם מכירים אותה. כעת נבדק החשד כי האשה ביצעה את המעשה בניסיון לנקום באביהם של הילדים - שחי, ככל הנראה, בנפרד ממנה.

   

  בין היתר, מנסים במשטרה לברר האם השליכה האם את ילדיה מהחלון וקפצה ממנו כשהייתה נתונה בהשפעת אלכוהול. גם אחותה סיפרה כי נהגה לשתות. אחרי המקרה המזעזע, נבדק בית המשפחה ולא ניכרו בו סימני הזנחה. לפני כשנה פנתה האם לשירותי הרווחה בעיריית תל-אביב, שם התרשמו ממנה כאם חמה, אוהבת לילדים ומסורה לטיפול בהם - למרות שבמקרים אחרים דווח כי היתה בגילופין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אביהם של הילדים נחת בארץ
  צילום: מתי אלמליח
  הדירה ממנה הושלכו הילדים
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים