שתף קטע נבחר

אינטל תקבל מהמדינה מענק של 741 מיליון שקל

החברה תתחייב להגדיל את מספר המועסקים מ-570 ל-3,100 עובדים ולהרחיב את מרכז המו"פ בירושלים ב-50 עובדים

אינטל תקבל מענק של 741 מיליון שקל בגין הרחבת מפעל השבבים בקריית גת. היקף ההשקעה בישראל שלו תתחייב אינטל בתמורה למענק יעמוד על 2.7 מיליארד דולר. החברה תתחייב להגדיל את מספר המועסקים מ-570 ל-3,100 עובדים ולהרחיב את מרכז המו"פ בירושלים ב-50 עובדים. לאינטל תינתן אופציה לקבלת מענק נוסף בתמורה להגדלת השקעותיה במו"פ בפריפריה.

 

 

לפני כשנה פנתה אינטל למרכז ההשקעות במשרד התמ"ת, שתקציבו עומד על 550 מיליון שקל בשנה, וביקשה לבחון את האפשרות לקבל מענק של 400 מיליון דולר - 15% מההשקעה שהיא עצמה מעוניינת לבצע במפעל שלה בקריית גת, שתעמוד על 2.7 מיליארד דולר.

 

מכיוון שתקציב מרכז ההשקעות אינו מספיק כדי לממן את המענק לאינטל, נדרש התמ"ת לקבל תוספת תקציבית ממשרד האוצר. בתום משא ומתן עם החברה הוחלט לקצץ את גובה המענק בחצי ולהעמיד אותו על כ-200 מיליון דולר בלבד. משרד האוצר התנגד תחילה גם לקיצוץ הזה אולם לבסוף הסכים להעניק לחברה מענק בשיעור דומה בתמורה להגדלת התחייבויותיה להעסקת עובדים.

 

גם את המפעל הנוכחי בקריית גת, שהוקם בהשקעה של כ־3.5 מיליארד דולר, הקימה אינטל בסיוע מאות מיליוני דולרים מהמדינה, ובעשור האחרון קיבלה מהמדינה מענקים של יותר ממיליארד דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפעל אינטל בירושלים
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים