שתף קטע נבחר

פוטר המדען הראשי ששלל את תורת האבולוציה

ד"ר גבי אביטל, שכינה את הירוקים "דת משיחית" וטען כי כדור הארץ אינו מתחמם, פוטר ע"י משרד החינוך. במחאה על דבריו נגד תורת האבולוציה, הופסקו הלימודים באוניברסיטה העברית

המדען הראשי ששלל פרקים נכבדים מהמדע המקובל נשלח הביתה. המדען הראשי של משרד החינוך, ד"ר גבי אביטל, פוטר היום (ב') מתפקידו, לאחר תקופת ניסיון שארכה פחות משנה - ואופיינה בשערוריות רבות. ההודעה על הפיטורים נמסרה לאביטל מפי מנכ"ל המשרד ד"ר שמשון שושני ועל דעת שר החינוך גדעון סער.

 

ההערכה היא כי הרקע לפיטורים הוא התבטאויותיו של ד"ר אביטל בעבר, ובין היתר שלילת תורת האבולוציה ותקיפת הארגונים הירוקים על פעילותם הסביבתית. אביטל, שדרש ללמד בנוסף את הבריאה, התמודד בעבר ברשימת הליכוד לכנסת.

 

אביטל, שמונה לתקופת ניסיון בדצמבר 2009, טען כי היעלמות הקרחונים ועליית פני הים הן "מיצגי שווא", קרא לירוקים "דת משיחית" והדגיש: "כדור הארץ אינו מתחמם, לא בזכות גזי חממה ואף לא בגללם".

 

בעקבות הדברים הללו התעוררה סערה ציבורית ואנשי חינוך רבים טענו כי לא ראוי שאדם המחזיק בדעות אלו ישמש כמדען הראשי של המשרד.

 

הנהלת האוניברסיטה העברית הודיעה במחאה על שלילתו את תורת האבולוציה על הפסקת לימודים במוסד למשך חמש דקות. באותן דקות הוקרא לסטודנטים מכתבו של נשיא האוניברסיטה, פרופסור מנחם בן-ששון, הכותב כי "כמוסד מדעי אנו רואים חובה להגיב על דברים חמורים אלו, המזלזלים בכל השיטה המדעית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר גבי אביטל. פוטר
צילום: מיכאל קרמר
ד"ר שמשון שושני. פיטר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים