שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הדתי הבכיר בצבא: רגשות מעורבים ביש"ע
  סגן הרמטכ"ל הנכנס, יאיר נווה, אמנם חובש כיפה - אך גם פיקד על פינוי חומש ועמונה. בני קצובר: "שלא יהיה בורג במכונה". ולרשטיין: "אסטרטג מעולה, אך יש איתו עסק לא פתור". אפי איתם: "מקווה שבבוא העת הוא יתמודד גם על הרמטכ"לות"

  הקצין שכאלוף פיקוד המרכז הצליח לא פעם לעורר את חמתם של ראשי המתיישבים ביש"ע, חוזר למטכ"ל אחרי שלוש שנים, ויהיה חובש הכיפה המכהן בתפקיד הבכיר ביותר בצה"ל אי פעם. ביהודה ושומרון, קיבלו את ההודעה על מינויו של האלוף יאיר נווה לסגן הרמטכ"ל ברגשות מעורבים.

   

  "עולות אצלי תמונות העקירה של חומש, שם ביליתי שלושה חודשים ברציפות", נזכר בני קצובר, יו"ר ועד מתיישבי השומרון, שהיה מהמתנגדים האקטיביים לפינוי חומש - שהאלוף נווה ניצח עליו. "אני סבור עדיין שאסור היה לו לבצע את הפקודה הזו, ומצד שני, זוכר שהוא הכריז לא פעם שההוראה לפנות את חומש היתה טעות".

   

  לדבריו, אם כסגן הרמטכ"ל יהיה האלוף נווה אחראי על פינויים נוספים, "זו תהיה הרגשה כבדה מאוד. אני יודע שהוא לא יעשה את זה בשמחה, אבל יחד עם זאת, הפיכת עצמו לבורג במכונה שסותרת מאפיינים יהודיים בסיסיים הוא מאפיין מדאיג באישיותו. אם הוא יגיע למעמד נוסף כזה, הוא יגדיש את הסאה - אך אני מאחל לו שיזכה לתקן מהלכים אותם הוא עצמו הגדיר כטעות".


  פצע שלא הגליד. פינוי עמונה (צילום: רויטרס)

   

  פנחס ולרשטיין, שהיה ראש מועצת בנימין בזמן פינוי עמונה וגם כיהן בעבר כיו"ר וכמנכ"ל מועצת יש"ע, דווקא מלא תשבחות לנווה: "מדובר באיש ארגון מהמדרגה הראשונה, ובעל ראייה אסטרטגית מעולה".

   

  ובכל זאת, כששואלים את ולרשטיין על תחושותיו לגבי המינוי, מהר מאוד נפער פצע עמונה שעוד לא הגליד: "יש לי איתו עסק לא פתור בנושא עמונה. את הבירור על הנעשה באותו זמן יש לעשות בשלב כלשהו, בשלב שאני והוא נהיה מוכנים לכך משום שהוא מעיב על העבר.

  אך זאת אני לא מוכן לעשות דרך התקשורת".

   

  גם הח"כ לשעבר (ותא"ל במיל') אפי איתם מסכים שנווה הוא "אחד מקציני השדה הטובים והמנוסים שיש בצה"ל". איתם העדיף שלא להתייחס להיותו חובש כיפה, והתמקד בעברו הצבאי העשיר: "הוא היה מח"ט גולני, 769, מפקד אוגדת עזה ואלוף פיקוד מרכז. בדרכו השקטה, הצנועה והמקצועית הוא פיקד על היחידות בגזרות הכי קשות וחמות, תמיד בהגינות, בשקט ובקפדנות, בלי גבהות לב ובלי רעש וצלצולים. אני חושב שהוא מינוי ראוי, ואני מקווה שבבוא העת הוא גם יוכל להתמודד על תפקיד הרמטכ"ל. כמו כן, ברכות לאח נוסף מגולני שמגיע לפיקוד בכיר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חוזר אחרי שלוש שנים האלוף נווה
  צילום: דודי ועקנין
  הבירור עוד ייעשה. ולרשטיין
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: גיל יוחנן
  ברכותל לגולנצ'יק. איתם
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים