שתף קטע נבחר

איילנד מצטרף לגבעות: "יש פוטנציאל לנפט"

האלוף במילואים יתווך בין השותפות לחיפושי נפט לבין הרשויות ובעיקר יעבוד מול משרד התשתיות. "אם הניהול בגבעות היה מופתי, כנראה לא הייתי מצטרף", אמר איילנד. "זה ברור שההתנהלות זקוקה לשיפור, וזו אחת הסיבות שבגללה פנו אליי"

שותפות חיפושי הנפט גבעות עולם הודיעה היום (ה') על צירופו של אלוף במילואים גיורא איילנד כיועץ לחברה. איילנד צפוי לרכז את פעילות החברה מול הרשויות ובכלל זה משרד התשתיות ומשרד הביטחון. פרטי ההתקשרות לא נמסרו.

 

בשיחה עם "כלכליסט" שלשום אמר איילנד כי "מבחינתי יש שלושה תנאים הכרחיים כדי שאיענה להצעה של גבעות. התנאי הראשון הוא שלאחר שאבחן את הנתונים, הערכתי תהיה כי מדובר במוצר שיש לו פוטנציאל אמיתי לנפט בכמות מסחרית. התנאי השני הוא שהרושם שאקבל בנוגע לאנשי גבעות הוא כי מדובר באנשים הגונים, והתנאי השלישי הוא שמדובר באנשים המוכנים לשמוע וללמוד".

 

איילנד הסכים לומר כי "להערכתו, התשובה לשלוש השאלות שהציב לעצמו היא חיובית", אך ביקש לסייג את הדברים: "אני לא מומחה בתחום הפעילות של גבעות, ולכן עדיין יש דברים שהם בגדר סימן שאלה מבחינתי וייקח לי עוד מעט זמן ללמוד אותם".

 

בהתייחסותו לפוטנציאל הגלום בשדה מגד, אמר איילנד: "להערכתי יש כאן פוטנציאל אמיתי לנפט בכמות מסחרית, ולא מדובר במשהו וירטואלי". איילנד התייחס בדבריו גם לסערות שמרכזת גבעות בשבועות האחרונים: "אם הניהול בגבעות היה מופתי, כנראה לא הייתי מצטרף. זה ברור שההתנהלות זקוקה לשיפור, וזו אחת הסיבות שבגללה פנו אליי".

 

כיום איילנד משמש כנשיא חברת הביטחון הבורסאית וכיועץ לכמה גופים נוספים. בעקבות הדיווח על המגעים המתנהלים בין הצדדים, זינק אתמול מחירן של יחידות ההשתתפות בגבעות במהלך המסחר בבורסה ב־5.2%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גיורא איילנד. חוקר המשט ייעץ לשותפות
צילום: ירון ברנר
מומלצים