שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חמאס: סיכלנו ניסיון לאתר את מיקומו של שליט
  העיתון המצרי הממסדי דיווח שישראל ניסתה להגיע למקום החזקת שליט באמצעות השתלת סייען בזרוע הצבאית של החמאס. בתנועה אמרו שהוא סיפק מכשירי קשר עם מכשירי ציתות

  גורמים בחמאס טוענים הערב (יום ה') כי התנועה סיכלה ניסיון של ישראל לגלות את מקום החזקתו של החייל החטוף, גלעד שליט. את הפרטים פרסם העיתון המצרי הממסדי אל-אהראם. לדיווח הפלסטיני אין כל אישור ממקור ישראלי.

   

  הגורמים מסרו כי ישראל ניסתה להגיע למקום בו מוחזק שליט באמצעות השתלת סייען בתוך

  הזרוע הצבאית של החמאס. המקורות מסרו כי הסוכן הוא איש מרכז הרצועה וכי הוא נהנה מאמונם של ראשי הזרוע הצבאית והמדינית של התנועה והיה אחראי במשך שלוש שנים לאספקת מכשירי קשר לגדודי עז-א דין אל-קסאם. בנוסף הם אמרו כי הוא נהנה מיחסים עם השורה הראשונה של מנהיגי התנועה, עד אשר התנהגותו עוררה חשד אצל אחד הבכירים.

   

  ל-ynet נודע כי הסייען הוא אל מסארעה, תושב מחנה הפליטים נוסייראת במרכז הרצועה אשר עשה מאמצים לקיים קשרים ישירים עם ראשי הזרוע הצבאית, ביניהם אחמד אל-ג'עברי ואחמד אל-רנדור. לטענת גורמים בתנועה, המשימה העיקרית של הסוכן הייתה להגיע למקום בו נמצא שליט, באמצעות הצבת מכשירי ציתות בתוך מכשירי הקשר, אותם היה מעביר לאנשי חמאס. כמו כן, הוא ניסה לנצל את קשריו האישיים עם אנשי הזרוע הצבאית על מנת לדלות מידע על מיקום החייל החטוף.

   

  "טנק ישראלי חילץ את הסוכן מעזה"

  מקורות בחמאס מסרו כי עם היוודע היותו של האיש סוכן ישראלי, מיהרו אנשי חמאס להיפטר ממכשירי הקשר אותם קיבלו ממנו. על-פי הדיווח, ישראל גילתה שהסוכן שלה נחשף, יצרה עמו קשר והודיעה לו כי עליו להגיע במהרה לאזור ג'וחור אל דיק, שבמזרח העיר עזה, אזור יחסית שומם. לדברי גורמים בתנועה, המתין לו שם טנק ישראלי, שהוציא את הסוכן מן הרצועה.

   

  על פי מקורות מקורבים לחמאס, החשד סביב הסוכן גבר לאחר חיסולו של עיסא אל-בטראן, בכיר

  בזרוע הצבאית שהחזיק אחד מעשרה מכשירי קשר שהעביר אל-מסארעה אל אנשי הזרוע הצבאית. כשבתנועה ביקשו לתקן את מכשיר הקשר לאחר החיסול, התברר כי הוא מכיל מנגנון זעיר שהעביר ללווין את כל השיחות שביצע אל-בטראן. חשיפת המנגנון הביאה את מפעיליו של אל-מסארעה ליצור עמו קשר ולבקש ממנו להגיע לאזור שבו הוא ברח. על פי המקורות, במהלך ניסיון הבריחה ניסו אנשי חמאס לרדוף אחרי רכבו ללא הצלחה.

   

  בשבועות האחרונים מנהלת תנועת החמאס ומנגנוני הביטחון של הממשלה הפלסטינית ברצועה קמפיין רחב ליירוט וחטיפת משת"פים. בתנועה חוקרים מספר חשודים שהצליחו לגנוב מחשבים ניידים של בכירים בתנועה מאזור בית חנון בצפון הרצועה ומאזור רפיח.

   

  אין זו הפעם הראשונה שחמאס מדווח על נסיון של ישראל להגיע לשליט. בחודש דצמבר אשתקד הכריז מפקד שירות הביטחון של חמאס כי ארגונו סיכל ברגע האחרון מזימה לאסוף מידע כדי לאתר את מיקומו של החייל החטוף.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חמאס: סיכלנו ניסיון לאתר את מיקומו של שליט"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים