שתף קטע נבחר

הליגה הערבית: מגבים אבו-מאזן, לעצור הבנייה

נציגי 13 מדינות ערב המתכנסים בלוב פרסמו הודעה התומכת בהחלטת הנשיא הפלסטיני להפסיק את השיחות הישירות, כל עוד הבנייה בהתנחלויות נמשכת. "מקציבים לארה"ב חודש כדי ללחוץ על ישראל ולהשיב את הצדדים לשולחן הדיונים"

הכדור חוזר למגרש הישראלי: הליגה הערבית הודיעה אמש (יום ו') כי היא תומכת בהחלטת הנשיא הפלסטיני, אבו-מאזן, להפסיק את השיחות הישירות עם ישראל, עקב סירובה לחדש את הקפאת הבנייה בשטחים. נציגי הליגה, המתכנסים בלוב, הודיעו עוד כי "הם מקווים שארצות הברית תמשיך ללחוץ על ישראל לעצור את הבנייה בשטחי יהודה ושומרון".

 

"אנו מקציבים לארצות הברית פרק זמן של חודש כדי ללחוץ על ישראל לעצור את הבנייה בהתנחלויות ולהשיב את הצדדים לשולחן הדיונים", נכתב בהודעת הליגה הערבית. ההודעה פורסמה בתום פגישה שקיימו נציגי 13 נציגות הליגה עם אבו-מאזן, ולקראת פגישת ועדת המעקב הערבית היום.

 

מוקדם יותר אמרו דיפלומטים ערבים המעורבים בדיונים עם המשלחת הפלסטינית, כי ההחלטה להעניק לארה"ב צ'אנס נוסף להתניע את השיחות הישירות, נועדה כדי למנוע את קריסתן. אם בסיום החודש לא יושג הסכם מניח את הדעת, אמרו הגורמים, תדון הליגה הערבית במצב שוב ותשקול להמליץ לאבו-מאזן לשוב לשיחות עקיפות במתכונת "שיחות הקרבה".

 

מזכ"ל הליגה הערבית, עמרו מוסא, אמר בתום שיחות שקיימו שרי החוץ הערביים כי מדינות ערב יחלו לנסח אלטרנטיבות חד-צדדיות לתהליך השלום הישראלי-פלסטיני, לאור הקיפאון הנוכחי בשיחות. "המגעים לא נושאים פרי, ואנחנו נתחיל לנסח חלופות. אין כרגע שיחות משום שהעמדה הישראלית מאוד מאוד שלילית. הם לא משתפים פעולה", אמר.

 

החלטת מדינות ערב מהווה מעין פשרה בין מאמצי ארה"ב למנוע את קריסת השיחות, לבין העמידה הפלסטינית הבלתי מתפשרת שלא לחדשן כל עוד הבנייה ביהודה ושומרון נמשכת.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 08/10/2010 22:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו-מאזן. מקבל גיבוי
צילום: AFP
מפגש הליגה הערבית
צילום: AP
מומלצים