שתף קטע נבחר

הילד שנדרס בירושלים ל-ynet: לא זרקתי אבנים

עמרן מנסור בן ה-11, שנדרס אתמול על-ידי ראש ההתיישבות היהודית בסילוואן, השתחרר מביה"ח וסיפר ל-ynet על האירוע. הוא זוכר אותו במטושטש - אבל בטוח ש"זה היה בכוונה". אביו: "לא האמנתי שהוא ייצא בחיים. הוא הוזה הזיות ומפוחד"

"בדיוק יצאתי מתפילת יום השישי באוהל המחאה בשכונה, כשראיתי אוטו נוסע במהירות מטורפת לכיווני". בשיחה עם ynet, נזכר הבוקר (שבת) הילד עמרן מנסור בן ה-11 באירוע בו נדרס אתמול בצהריים (ו') על ידי דוד בארי, יושב ראש עמותת אלע"ד הפועלת להתיישבות יהודית במזרח ירושלים.

 

הוא מכחיש שיידה אבנים לפני הדריסה, וטוען כי כלל לא יודו אבנים לעבר המכונית לפני הדריסה. עם זאת, ככל הידוע דווקא נזרקו אבנים על המכונית, על ידי חבריו של עמרן - וייתכן שגם על ידו.

  

בשעות הבוקר המוקדמות שוחרר עמרן מבית החולים הדסה, לשם הועבר מבית החולים מוקאסד במזרח העיר. "לא הספקתי לברוח, אפילו לא הספקתי לעשות לו סימנים ביד", סיפר. "היה ברור שהוא עושה את זה בכוונה. הייתי על המדרכה, ככה שאין סיכוי שזו לא היתה דריסה מכוונת".

 

יש לציין כי בסרטון הווידאו שתיעד את האירוע ופורסם ב"אל-ג'זירה" ניתן לראות בבירור כי עמרן צעד על הכביש, ולא על המדרכה כפי שהוא טוען. עם זאת, בסרטון גם רואים כי המכונית מאיצה בפתאומיות לכיוונו של הילד, ממרחק קצר ביותר. בארי עצמו נחקר בעקבות האירוע במשטרה ושוחרר בערבות. מקורביו טענו כי נקלע למארב מתוכנן.


טוען שהיה על המדרכה, צולם על הכביש. מנסור בבית החולים 

 

אביו של עמרן, מוחמד, שהיה בשכם בזמן האירוע, חזר לירושלים בעקבותיו. "אני בדרך כלל לא עוזב אותו", סיפר ל-ynet, "אבל אתמול הייתי בביקור משפחתי - וכששמעתי מה קרה, חזרתי הביתה".

 

האב סיפר כי כשראה את צילומי הווידאו לא האמין שבנו עדיין בחיים: "זה היה מראה מטורף, דריסה מכוונת. תודה לאללה שהוא והילדים האחרים בריאים ושלמים. לא האמנתי איך הוא יצא מהאירוע".

  

האב אומר כי לפי שעה אינו יודע אם בכוונתו לתבוע את בארי. "בשלב הזה אני רק חושב על הבן שלי ועל השיקום שלו בשבוע הקרוב", הוא אומר.

"בשבוע הקרוב הוא יעבור טיפולים עד שיוסרו התפרים - אבל הילד עוד הוזה הזיות".

 

האב ציין כי לאחר השחרור מבית החולים נרדם עמרן אבל התעורר בפתאומיות בפחד. "אחרי שהתעורר הוא לא דיבר, הוא יושב ובוהה, ואני מקווה שנעבור את זה".

 

עמרן עצמו דווקא מדבר באופן ברור, ומספר כי הוא עדיין כואב מהחבלות שנגרמו לו. עם זאת, הוא מודה כי זכרונו מהאירוע מטושטש. "ראיתי ששני הילדים שהיו לידי נפצעו גם הם, וזה הדבר האחרון שאני זוכר", אמר. בדבר אחד היא בטוח: "האיש רצה לדרוס ואתי בכוונה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא הספקתי לברוח". עמרן מנסור
רגע הדריסה
צילום: AFP
מומלצים