שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חוק האזרחות: שרי העבודה קיבלו חופש הצבעה
  שר הביטחון צפוי לתמוך בתיקון לחוק מבית מדרשו של ליברמן, הקובע כי "בלי נאמנות, אין אזרחות". הוא אמר כי ייתן חופש הצבעה לשרי העבודה, שצפויים להתנגד. "הניסוח שהצעתי לא יפגע במיעוט הערבי", טען ברק לפני ישיבת הממשלה מחר

  שר הביטחון סולל לעצמו את הדרך לתמיכה בחוק הנאמנות - מבית מדרשו של שר החוץ ליברמן. השר אהוד ברק  הודיע הערב (שבת) כי הוא מתכוון לאפשר מחר חופש הצבעה לשרי העבודה בנוגע לתיקון חוק האזרחות - דבר שיאפשר לו להיות היחיד מבין חברי המפלגה שיתמוך בחוק, שנטען כי הוא גזעני. הוא אמר כי "מדובר בעניין מצפוני, ולפיכך יאפשר לשרי העבודה להצביע כפי שיורה להם מצפונם". ברק צפוי לתמוך בחוק, שאר השרים ממפלגתו צפויים להתנגד.

   

  במפגש שהתקיים הערב טען ברק כי "הניסוח שהצעתי, שיכלול את תוספת המילים ברוח

   מגילת העצמאות, משקף בצורה הטובה ביותר את ערכי היסוד של מדינת ישראל. הצהרה זו לא תפגע במיעוט הערבי והצהרה בעלת אופי דומה נהוגה במדינות מתוקנות רבות בעולם".

   

  השרים יתבקשו מחר לאשר את התיקון לחוק, שהציעה ועדת שרים מיוחדת לנושא הרגיש, לפיו כל מבקש אזרחות יצטרך להישבע אמונים למדינה "יהודית ודמוקרטית". ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט כך על רקע דרישתו מהפלסטינים להכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית.

   

  לפי התיקון, ברוח מצע מפלגת "ישראל ביתנו" של שר החוץ אביגדור ליברמן ובהתאם להסכם הקואליציוני עמה, מבקשי אזרחות לא יוכלו מעתה להסתפק בהצהרת האמונים "אני מצהיר שאהיה אזרח נאמן למדינת ישראל".

   

  ברק הציע כי התיקון לחוק יהיה בנוסח הבא: "אני מצהיר שאהיה אזרח נאמן למדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ברוח מגילת העצמאות, ואני מתחייב לכבד את חוקי המדינה". זאת במקום התיקון שהציע שר המשפטים, יעקב נאמן, ואומץ בחום על-ידי נתניהו.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
  ברק. יתמוך בחוק
  צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
  מומלצים