שתף קטע נבחר

זירת הקניות

על שולחן הממשלה: הקמת 62 טורבינות רוח בגולן

שר התשתיות יבקש את אישור הממשלה להכיר בתוכנית כפרויקט תשתית לאומי - הכרה שתבטיח טיפול בהליך מזורז. היעד: הפקת 155 מגהוואט חשמל ידידותי לסביבה

טורבינות הרוח עומדות "לכבוש" את רמת הגולן: בימים הקרובים צפויה הממשלה לדון בתוכניתו של שר התשתיות, עוזי לנדאו, להקים 62 טורבינות רוח ברמת הגולן. אם תאושר התוכנית, הטורבינות יפיקו לכשיוקמו 155 מגהוואט של חשמל ידידותי לסביבה.

 

ההחלטה היא המשך להחלטת הקבינט החברתי-כלכלי משנת 2002 שדנה ביצור החשמל הפרטי בישראל. במשרד התשתיות ציינו כי התוכנית הנוכחית נועדה להסמיך את חברת "אנרגיית רוח נקייה בע"מ" להגיש לוועדה לתשתיות לאומיות תכניות מפורטות בנושא.

 

בימים האחרונים חתם השר לנדאו על הצעת החלטה לממשלה, שמטרתה להכיר בתוכנית כפרויקט תשתית לאומי - הכרה שתבטיח טיפול בוועדה מיוחדת ובהליך מזורז. לאחר חתימתו הועברה ההחלטה למזכירות הממשלה, כדי שתאושר על ידי השרים.

 

"פעלנו בשנה האחרונה להסרת כל החסמים שעמדו בפני הפרויקט, שהיה תקוע שנים בסבך הביורוקרטיה הישראלית. אני שמח שהמאמצים הללו נשאו פרי. הארץ תמשיך להתפתח, ואנחנו נמשיך לבנות - לאורכה ולרוחבה", הצהיר לנדאו.

 

"אישורה של חוות הרוח ברמת הגולן כפרויקט תשתית לאומית הוא חלק מהמאמץ של משרד התשתיות לקדם ייצור חשמל כמה שיותר ירוק, איפה שרק אפשר", הוסיף לנדאו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חלק מהנוף. טורבינות ברמת הגולן
צילום: יעל עברי-דראל
מומלצים