שתף קטע נבחר

הקרב על הרב: עימות בש"ס סביב ההקפאה

השר ישי מושך ימינה, השר אטיאס מושך שמאלה ולאן הולך הרב עובדיה יוסף? שר השיכון רמז שש"ס עשויה לתמוך בהמשך ההקפאה, ישי מיהר להבהיר - הרב מתנגד

משבר עמוק התגלה הערב (יום א') בצמרת ש"ס: יו"ר המפלגה, השר אלי ישי, הודיע כי מנהיגה הרוחני של התנועה, הרב עובדיה יוסף, אמר כי ש"ס תתנגד "לכל הקפאה, אפילו בת חודשיים". הדברים של ישי נמסרו לכתבים לאחר שהשר אריאל אטיאס, צוטט כמי שאמר כי ש"ס תתמוך בהמשך ההקפאה ושזו - לדברי בכירים בתנועה - גם עמדתו של הרב עובדיה יוסף. 

 

הודעתו של ישי חשפה, למעשה, את הקרע בצמרת

 המפלגה החרדית, ואת המאבק הקשה על אוזנו של הרב עובדיה - בין היתר בנושא המשא-ומתן המדיני.

 

לפני כחודש, ערב יציאתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לוושינגטון, כבר הבהירו בכירים בש"ס בשיחה עם ynet כי התנועה לא תמנע התקדמות בתהליך המדיני. הם אמרו אז, "כי הרב עובדיה תומך במשא ומתן המדיני וש"ס תהיה מוכנה להעניק אורך נשימה לנתניהו לאחר תום ההקפאה".

 

ביום שלאחר תום תקופת ההקפאה ביהודה ושומרון, הבהיר איטאס בראיון מיוחד ל-ynet כי ש"ס לא תוכל להמשיך להקפאה נוספת, ודרש משר הביטחון ומראש הממשלה להעניק אישורי בנייה חדשים ביהודה ושומרון ובשכונות היהודיות במזרח ירושלים.

 

ישי הכחיש גם אז את הדברים, ובמהלך החודש האחרון חזרו בכירים בש"ס וציינו כי הרב עובדיה לא יתנגד להמשך הקפאה לתקופה מוקצבת, אם הבנייה במזרח ירושלים ובגושי ההתנחלויות החרדיות תתחדש הבנייה. כמו כן, הבהירו בש"ס, כי תמורת התחייבות אמריקנית כי הקפאה בת חודשיים היא ההקפאה האחרונה - ש"ס לא תתנגד להמשך ההקפאה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף. מה עמדתו?
צילום: עטא עוויסאת
ישי. מושך ימינה
צילום: גיל יוחנן
אטיאס. מושך שמאלה
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים