שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אותה "לרדת" בשינוי אדרת

  השינוי בפורמט "לרדת בגדול 4" - בו התחרות היא עתה בין זוגות שינסו להוריד קילוגרמים - מבטיח העצמה של הפן הפסיכולוגי והרבה כאפות ותובנות שיעופו באוויר. הפרק הראשון סיפק רגעים מוצלחים ומרגשים. ההנחייה של ציפי שביט היא לא אחת מהם

  בתזמון מושלם עם היאוש הקולינרי של אחרי החגים, היא חוזרת. "לרדת בגדול 4" מנצלת את ואקום הריאליטי הטלוויזיוני, וליתר ביטחון גם משלבת את שני האלמנטים הכי נפוצים בקיום האנושי - זוגיות ודיאטה. עשרה זוגות (בני זוג, חברים, אקסים, אחיות תאומות מהמגזר, זוג חרדים ממאה שערים, באמת שכיסינו את כל מה שאפשר) שינסו להוריד כמה שיותר קילוגרמים ושכבות הגנה, בחוות ההרזייה הפסטורלית, שאחת המתמודדות כבר הגדירה אותה בתבונה "גן עדן-גיהנום כזה".

   

  הרעיון של התמודדות בזוגות (ולא בקבוצות, כמו בעונות הקודמות), הושאל מארצות הברית, שם הוא שולב בעונה החמישית של הסדרה, אז גם הוכתרה הזוכָה הראשונה בהיסטוריה של הסדרה האמריקנית. פורמט הזוגות היה כל כך מוצלח, שהם חזרו עליו גם בעונות השביעית והתשיעית. הסגנון הזה הפך את "לרדת בגדול" לסוג של "המירוץ למיליון": זוגות ששוהים יחד תקופה ארוכה בתנאי לחץ, משלבים כוחות למען מטרה משותפת, תוך שהם מנסים להתגבר על תלאות ה"אלוהים, מה חשבתי לעצמי כשבאתי איתך למקום הזה".


  המתמודדים החדשים. ליהוק מצוין ומאוזן (צילומים: ערוץ 10)

   

  זה לא הדמיון היחיד. בדומה ל"מירוץ למיליון", שנחשבת ל"ריאליטי נקי", "לרדת בגדול" בהחלט שומרת על אחוז הלעגוֹת נמוך של המתמודדים. למעט הפטרוניזם האקראי של שני המאמנים, אורלי הופמן בר ונדב מאירסון, והרגעים שבהם הם מתייחסים אל המשתתפים כאל ילדים אבודים, ההפקה לא מנצלת אף אחד מהם כדי להתבדר איתנו על חשבונו.

   

  זה בלתי נמנע. אנשים עתירי משקל הם ממילא האנטיתזה לדמויות הטלוויזיוניות שאנחנו רגילים לראות. הם הכל חוץ משורדים בביקיני. המראה שלהם, מסתובבים בלבוש מינימלי ושומן רוטט, ממילא לא עושה להם יחסי ציבור טובים במונחים של פריים טיים בערוץ מסחרי. הם לא הגיעו לתוכנית כדי לקבל חוזה טאלנט בערוץ 24. לא יצאו מפה סלבז. הם מגיעים למרות ולא בגלל, ומתפשטים ברגעים הכי פחות מחמיאים שלהם. נכון, הם בחרו לבוא לתוכנית ולחשוף את עצמם, עם כל המשתמע מזה, אבל להלעיג אותם זה כמו לחטוף סוכריה מפה של ילד.


  המתמודדים הם הכל חוץ משורדים בביקיני

   

  העובדה שהתחרות נערכת בין זוגות תעצים את הפן הפסיכולוגי ומבטיחה שהרבה כאפות ותובנות יעופו באוויר. בניגוד לקבוצה, שם האצבעות יכולות לנוע לכמה כיוונים, הפעם יש רק בנאדם אחד להאשים (אם לא כוללים את עצמנו, כן?). אם אחד מבני הזוג ירד במשקל והשני יחפף, כמו שכבר קרה בפרק הראשון, המטען הזה ילך איתם לאורך כל התוכנית. ומכיוון שדיאטה למטענים רגשיים עוד לא המציאו, יש לצפות שהסאונה תתחמם.

   

  מכיוון שבסדרה מעורב גם אלמנט חברתי מכריע (שלושה זוגות יועמדו להדחה כל שבוע, בהתאם לתוצאות השקילה, מתוכם יבחרו שאר הזוגות את הזוג המודח), מן הראוי שנקבל יותר זמן אינטראקציה בין הזוגות ופחות עדויות. חוץ מכמה שריטות בין אחת מהתאומות מעכו למתמודדת אחרת, אין לנו מושג למה לעזאזל הן מרגישות לא מקובלות (ולא, זה שהן ערביות זאת לא הסיבה). זה הפרק ראשון, אז יכול להיות שהצגת הדמויות גנבה זמן מסך, אבל לפרקים הבאים לא נסתפק בפחות מזבוב על הקיר.


  נציגות לכל מגזר ואחוז הלעגות נמוך

   

  משהו שמן הסתם לא ישתנה בפרקים הבאים הוא ההנחייה של ציפי שביט. עם כל הכבוד לשביט, ויש כבוד, המקרה שלה הוא מקרה גיא זוארץ קלאסי. חוסר התאמה. אולי היא נבחרה בגלל שיש לה היסטוריה של דיאטות והיא תבין ללב המשתתפים, אבל על המסך הנוכחות שלה לנצח תזכיר לי שכולם הלכו לג'מבו. אם המשתתפים הם הילדים, הייתי רוצה לראות על ההנחייה מישהו מתיילד פחות, סוג של הורה אחראי. ובאותה נשימה אפשר גם להירגע עם הקריינות הארְד-סֶל. בהנחה שאתם לא מנסים למכור לנו את עודפי השומן שנפטרתם מהם, סגנון אמפתי ושקול יותר לא יזיק.

   

  בסך הכל בשביל פרק הראשון היה טוב. זאת עונה רביעית, כבר התבגרנו מהשאלה האם ריאליטי מהסוג הזה הוא לגיטימי או לא, קיבלנו הדחה לווריד ככה שאנחנו כבר מרגישים רזים יותר, וזרמנו עם הליהוק מצוין (לא רציתי שאף זוג ילך) והמאוזן (האקסים יספקו את הפן הקומי, השאר יצילו חיים). בין כל השורות המייד אין צ'יינה (אוקי, הפנמנו את עניין הילדים, אפשר להתקדם), קיבלנו גם כמה רגעים מרגשים באמת. אולי לא רגעי קודאק, אבל בהחלט רגעים אנושיים ונוגעים ללב. בואו נקווה שהפיל שנמצא בחדר יעלם עד סוף העונה. בהצלחה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ציפי שביט. מקרה זוארץ קלאסי
  צילום: ערוץ 10
  לאתר ההטבות
  מומלצים