שתף קטע נבחר

הפלסטינים: דרישת ההכרה - מניפולציה של נתניהו

ראש הממשלה דרש הכרה בישראל כמדינה יהודית כתנאי להמשך ההקפאה. "לייהוד הקרקע אין שום קשר לעניין הזה", מסר דוברו של אבו מאזן, ואבו עלא אמר ל-ynet ש"המצב אינו סובל עוד מניפולציות". עריקאת: שנתניהו יפסיק לשחק משחקים

לא חלפו דקות אחדות מנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אחר הצהריים (יום ב') בפתיחת מושב הכנסת, והפלסטינים מיהרו להגיב - ולדחות את דרישתו להכרה במדינה יהודית בתמורה להקפאת הבנייה. "לנושא של ייהוד הקרקע אין שום קשר לעניין הזה", מסר דוברו של אבו מאזן, נביל אבו רודיינה. בהמשך, אמר אבו עלא ל-ynet שמדובר במניפולציות.

 

אחמד קריע (אבו עלא), חבר הועד הפועל של אש"ף, שעמד בעבר בראש צוות המו"מ - והיה שותף לשיחות האחרונות בוושינגטון - הדגיש שהפלסטינים דוחים בתוקף את הצעתו של נתניהו. הוא רמז שראש הממשלה מנסה לתמרן ולמשוך זמן. "המצב הנוכחי אינו סובל עוד מניפולציות. מדובר בעמדה שהיא למעשה התחמקות מתהליך שלום אמיתי ורציני שייתן לכל אחד משני הצדדים את זכויותיו על פי החוק הבינלאומי".

 

הראש הנוכחי של צוות המו"מ הפלסטיני, סאיב עריקאת, אמר שנתניהו "משחק משחקים" וציין גם הוא שלנושא ההכרה במדינה יהודית "אין רלוונטיות למחויבות שלו תחת החוק הבינלאומי.

 אני מקווה שהוא יפסיק לשחק משחקים ויתחיל את תהליך השלום בכך שיעצור את ההתנחלויות".  

 

בנאומו בכנסת, נתניהו אמר ש"הבהרתי את המסר בדרכים שקטות בחודש שעבר ואני אומר אותו עכשיו כאן בפומבי - אם ההנהגה הפלסטינית תאמר חד משמעית לעמה שהיא מכירה בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, אהיה מוכן לכנס את ממשלתי ולבקש השהיה נוספת של הבניה לפרק זמן קצוב".

 

הוא הוסיף כי "לצערי עד עכשיו הפלסטינים לא נענו לקריאתי זו וארצות הברית מנסה דרכים אחרות לאפשר את המשך השיחות".

 ההכרה, לדבריו, היא צעד בונה אמון נדרש. כעת, הוא הוסיף, "ארצות הברית מציעה הצעות שונות, אנחנו שוקלים אותן בכובד ראש בהתאם לאינטרסים של ישראל ובראשם הביטחון והבטחת הקיום".

 

ראש הממשלה הדגיש בחודשים האחרונים את הדרישה מהפלסטינים להכרה במדינה יהודית. הפלסטינים עמדו בסירובם וטענו שכבר הכירו במדינת ישראל בהסכמי אוסלו, ואופיה אינו מעניינם. "ישראל רשאית לקרוא לעצמה גם האימפריה היהודית-ציונית" , אמר אבו מאזן בחודש שעבר. היום, דוברו הדגיש שוב שחזרה לשיחות ישירות מחייבת הקפאה מלאה של הבנייה בהתנחלויות.


פורסם לראשונה 11/10/2010 18:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אבו עלא. נתניהו מושך זמן
צילום: איי פי
עריקאת. אין רלוונטיות
צילום: AP
אבו מאזן. "תקראו לעצמכם האימפריה הציונית"
צילום: AP
מומלצים