שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אטיאס: החרדים לא עובדים כי אין להם תמריצים
  שר השיכון אמר בכנס התמ"ת כי במגזר החרדי רוצים לעבוד: "החרדים הם האחרונים שרוצים לא לעבוד ולחיות בעוני". לדבריו, "ביטול הקצבאות יהיה להרעיב את החרדים. קודם תנו תעסוקה ואחר כך נדבר"

  "המגזר החרדי רוצה לעבוד" - כך מצהיר היום (ג) שר השיכון, אריאל אטיאס, במהלך פאנל שהשתתף בו בכנס הכלכלי חברתי של משרד התמ"ת בנתב"ג. לדברי אטיאס, "העובדה שהחרדים לא עובדים היא בגלל שאינם מקבלים תמריצים לעבודה. הם האחרונים שרוצים לא לעבוד ולחיות בעוני כיוון שהם נפגעים עוד יותר מהמדינה בכך. אך מדרגות ההנחה בארנונה בנויות כך שמשפחה חרדית שיוצאת לעבודה מפסידה את ההנחה וכך גם לגבי ההנחה במעונות יום.

   

  "הממשלה מתקצבת תעשיה בפריפריה ותעשיה שמעסיקה ערבים, אך החרדים לא מוגדרים כמגזר ולכן מעסיקם לא מקבל תקציב. אנחנו לא צריכים שיחנכו אותנו ואני לא ממליץ לבוא בקול תרועה ולהגיד לכו לעבוד, אלא לתת חכות".

   

  אטיאס התחמק מהשאלה שהופנתה לעברו - האם כדאי ביטול קצבאות הילדים ידחוף חרדים לעבודה? וענה: "כרגע ביטול הקצבאות יהיה להרעיב את החרדים. אני נגד גישה של - 'נרעיב אתכם ואז תלכו לעבוד', איזו מין גישה זו? צריך לדאוג לכך שיהיו מקומות עבודה".

   

  אטיאס נשאל על ידי ynet האם התכוון לומר: "קודם תנו מקום עבודה ואז תבטלו את הקצבאות", וענה: "קודם שתהיה תעסוקה ואחר כך נדבר".

   

  השר לענייני מיעוטים אבישי ברוורמן התייחס לדברים אלה: "כשמנחם בגין עלה לשלטון ב1977 שיעור תעסוקת החרדים היה זהה לזה של החילונים (בגלל שמאז עלו הקצבאות) אף ממשלה עד עכשיו לא תיקנה את הטעות של בגין. עם זאת אני מסכים עם דבריו של אטיאס לגבי תמריצים".

   

  21 מיליון שקלים קוצצו ממוסדות חרדיים בגלל לימודי ליבה

  שר החינוך, גדעון סער, שהשתתף גם הוא בפאנל, שאל האם לא צריך לכפות את לימודי הליבה על המגזר החרדי כדי לגרום לו להשתלב בעבודה? הוא השיב: "הסיכוי הכי קטן להכניס את לימודי הליבה הוא תחת מטריית בתי המשפט והתקשורת. זה מקומם את הציבור החרדי, כמו שקרה במקרה בעמנואל. השיטה שאנו נוקטים בה היא - אם החרדים לא ילמדו ליבה הם לא יקבלו את התקציב.

   

  "השנה קוצצו 21 מיליון שקלים למוסדות חינוך חרדיים בגלל שלא נלמדו שם לימודי ליבה. אני מתכוון להמשיך לעמוד על העיקרון הזה. ביקשתי תוספת תקנים לפקחים ואני אקבל 15 פקחים שיעסקו רק בכך. אעמוד גם על עקרון קיום מבחנים בבתי הספר החרדים".

   

  בקשר ללימודים מקצועיים אמר סער: "אין סיכוי שהם ילמדו לימודי חול בישיבות התיכוניות אבל יש זרמים גדולים של חרדים שרוצים לנשור מהישיבות וללכת לחינוך טכנולוגי ואנחנו מפגרים במתן מענה ראוי לצרכים אלו". סער הצהיר שהגיע לסיכום עם רשת החינוך של ש"ס, על הצטרפותה למבחני המיצ"ב למדידת הישגי התלמידים, בברכת הרב עובדיה יוסף.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים