שתף קטע נבחר

ברק: קיצוץ תקציב הביטחון יפגע בביצועים

שר הביטחון ציין כי במשך השנים היתה ירידה בתקציב הביטחון מ-35% מתקציב המדינה ל-12%, "והיתרה הלכה לנושאים חברתיים חשובים המסייעים להתמודד עם הפער החברתי". עם זאת הדגיש ברק: "ביטחון זה לא רק תקציב, אלא תנאי הכרחי ליכולת המדינה להתקיים"

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר היום (ג') שהירידה בתקציב הביטחון תגיע לנקודה שתפגע במלאים, בחלפים ובביצועי מערכת הביטחון. השר אמר בכנס התמ"ת: "אין קמח, אין תורה, אין תקציב אין ביטחון".

 

יש לציין שמצע העבודה קרא לקצץ בתקציב הביטחון. ברק אכן ציין כי במשך השנים היתה ירידה ארוכת טווח בתקציב הביטחון מ-20% מהתוצר ו-35% מתקציב המדינה, ל-7% מהתוצר ו-12% מתקציב המדינה, כשהיתרה הלכה לנושאים חברתיים חשובים מאד שמסייעים לנו להתמודד עם הבעיה הקשה הפער החברתי".

 

"זה טוב שזה קרה", אמר שר הביטחון, "וזה טוב שבינתיים המשק צמח והתקציב כולו התרחב, כך שתקציב הביטחון האבסולוטי לא נפגע. ואולם, צריך לשמור על האיזון בסדר העדיפויות ולתפוס את הנקודה החמקמקה שבה אנחנו עלולים להגזים בהטייה של התקציב מביטחון לנושאים אחרים.

 

"צריך לזכור שביטחון זה לא רק תקציב, אלא תנאי הכרחי ליכולת המדינה להתקיים, ושתקציב הביטחון הוא המסד שעליו מבוסס עוצמתה של המדינה".

 

שר הביטחון גייס את האיומים המוכרים - חמאס, חיזבאללה, איראן וסוריה, כדי להוכיח שדווקא בעת הזאת אסור לפגוע בתקציב הביטחון". לדבריו, "את התוצאה של פגיעה כזו ראינו בימים הראשונים של מלחמת לבנון השנייה".

 

הוא הוסיף, כי תקציב הביטחון תורם לתחושת הביטחון, לייצוא הביטחוני ולקשר עם ארה"ב. "כל השקעה של שקל בביטחון, משמעותה תוספת של 80 אגורות לתעשיות הביטחונית... תקציב הביטחון איפשר לנו להגיע למקום שבו אנחנו נמצאים: מדינה חזקה שחיה בתחושה של עוצמה וביטחון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים