שתף קטע נבחר

בידקו: האם גם בישוב מגוריכם תתייקר הארנונה?

משרד הפנים פרסם בצהריים, בעקבות פניית ynet, את רשימת היישובים שאושרה להם הגדלת הארנונה ל-2010, בהן אריאל, אשדוד, גבעתיים, נתניה, רמת גן, רעננה ושדרות. בגבעתיים תתייקר הארנונה ב-8%, ברעננה ב-5.5%, וביתר הרשויות בשיעור של 1%-5%. בראשל"צ היא תוזל ב-2%

בעקבות פניית ynet: משרד הפנים פרסם בצהריים (ג') את רשימת היישובים שאושרה להם הגדלת הארנונה למפרע לשנת 2010. היישובים הם: אור יהודה, אעבלין, אריאל, אשדוד, מועצה אזורית אשכול, בית שאן, בית שמש, גבעת זאב, גבעתיים, גדרה, ועד מקומי שומרון, טירת הכרמל, כפר קמא, כפר שמריהו, כפר תבור, מגדל, מגילות, מזכרת בתיה, בית"ר, מועצה אזורית מנשה, נס ציונה, נתניה, פקיעין, קרית גת, קרית עקרון, רמת גן, רעננה, מועצה אזורית שדות נגב ושדרות.

 

בגבעתיים תתייקר הארנונה ב-8%, ברעננה ב-5.5%, ואילו ביתר הרשויות בשיעור של 1%-5%. כמו כן אושרה בקשה של עיריית ראשון לציון להפחתה של תעריפי הארנונה ב-2%.

 

 

קבוצה זו קיבלה את אישור שרי הפנים והאוצר, ובדרך לאישור נמצאים 30 ישובים נוספים שקיבלו את אישור שר הפנים ומצפים ליישוב שר האוצר. כ-90 יישובים נוספים שביקשו את העלאת הארנונה לפני כשנה, עדיין בבדיקה.

 

שר הפנים, אלי ישי, אמר היום כי הוא יאשר כל בקשה של רשות מקומית להעלות את הארנונה שלה, בתנאי שהבקשה תעבור את הבדיקה המקצועית של משרדו. השר אמר זאת ל-ynet לאחר הופעתו בוועדת הכספים, בדיון על המצוקה הכספית של הרשויות המקומיות. השר אמר: "כל בקשה שתגיע לשולחני אני אאשר אותה, למרות שידי רועדת כשאני חותם על הבקשה הזו".

 

ישי אמר בהקשר זה, כי הוא כבר הסכים עם שר האוצר לוותר על החתימה הנוספת על הבקשות, כך שהאישור יהיה רק של שר הפנים. מדברי השר עולה כי רוב הבקשות יאושרו ו"ידו הרועדת" מבטאת את השתתפותו במצוקת הרשויות.

 

השלטון המקומי: הרשויות נאלצות להעלות ארנונה

עד עתה סירב משרד הפנים למסור את רשימת הרשויות שאושרו, ומלשכתו של השר נמסר כי עיכוב הפרסום נעשה בהנחיית מנכ"ל המשרד, גבי מימון.

 

יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, הגן על בקשת הרשויות להעלות את הארנונה. זאת, לדבריו משום שהממשלה לא הותירה לרשויות המקומיות ברירה כשקיצצה בתקציבים בתחומי החינוך והרווחה ברשויות: "כדי שהרשויות יוכלו לתת חינוך, רווחה ושירות לתושב, הן נדרשות להעלות ארנונה. הממשלה טוענת שהיא לא מעלה מיסים, אבל כשהיא מייקרת את מחיר המים ופוגעת בחינוך היא מחייבת אותנו להעלות המיסים באופן עקיף, דרך הארנונה. מיותר לציין כי כל ייקור ארנונה, מחויב אישור של נבחרי הציבור בעיר או במועצה, של משרדי ממשלה ובהתאם לחוק ולמדד. אני מזמין את הציבור להצטרף אלינו למאבק (למניעת הקיצוץ בתקציבי החינוך והרווחה - צ"ל)".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים