שתף קטע נבחר

הידרדרות בפערים בין המינים: ישראל 52 בעולם

הפער בין נשים וגברים בארץ לא מצטמצם: ישראל נפלה שבעה מקומות במדד העולמי ומדורגת רק במקום ה-80 בפערים בחינוך ובמקום ה-91 בלבד בבריאות. הסקנדינביות בראש, תימן אחרונה

הפערים בין נשים לגברים בארץ נותרו גבוהים מאוד - בעיקר בחינוך ובבריאות. ישראל נמצאת במקום ה-52 בדירוג העולמי הבוחן פערים בין גברים ונשים. כך עולה מן הדו"ח שפירסם היום (יום ג') הפורום הכלכלי העולמי לשנת 2010. מהדו"ח עולה כי אשתקד היתה ישראל במקום ה-45, והדרדרה בתוך שנה בשבעה מקומות. במדינות סקנדינביה, המדורגות בראש הטבלה, הפער הנמוך ביותר בין נשים וגברים.

 

  • לצפיה בדו"ח המלא לחץ כאן

 

הפורום הכלכלי העולמי אמד את הפער בין המינים על פי הישגי הנשים בארבעה תחומים - כלכלה, פוליטיקה, חינוך ובריאות. במדד כוח העבודה ושיוויון הזדמנויות בשוק התעסוקה ממוקמת ישראל במקום ה-49, מתן הזדמנויות שוות לנשים וגברים בתחום הפוליטי היא במקום ה-63.

 

בחינוך ובבריאות המצב הרבה יותר עגום. בפערים בין הנשים והגברים בתחום החינוך ישראל נמצאת רק במקום ה-80 ובבריאות היא מדורגת במקום ה-91 בלבד מדידת הפערים בין המינים.

  

כאמור, מדינות סקנדינביה מובילות את הטבלה עם פערים מזעריים בין נשים וגברים בתחומים המוזכרים. חמש המדינות המובילות הן: איסלנד, נורבגיה, פינלנד, שבדיה וניו-זילנד. ארה"ב נמצאת במקום ה-19 ומקדימות אותה, בין היתר סרי-לנקה (16) ודרום אפריקה (12). מקומה הגבוה של דרום אפריקה ברשימה נובע לא רק משיעור הגבוה של נשים היושבות בפרלמנט והמכהנות כשרות בממשלה, אלא גם בעקבות הפערים המגדריים הקטנים בתחום ההישגים בחינוך.

 

צרפת מדורגת רק במקום ה-46, ובין היתר מקדימות אותה נמיביה (25), מונגוליה (27) וקזחסטן (41). בתחתית הטבלה נמצאות ערב הסעודית (129), פקיסטן (132) ובמקום האחרון תימן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים