שתף קטע נבחר

אחמדינג'אד ליד גבול הצפון: הציונים ייאלצו ללכת

בבינת ג'ביל, קילומטרים ספורים מגבול ישראל, התקבל הנשיא האיראני בתשואות. הוא נאם מול אלפים מתומכיו, הודה לאנשי חיזבאללה והבטיח: "הציונים הם אויבי האנושות ולא יוכלו לחמוק מכניעה. פלסטין תשוחרר בכוח"

הכי קרוב שאפשר: נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, נאם אחר-הצהריים (יום ה') בעיירה בינת ג'ביל הסמוכה לגבול עם ישראל מול קהל של אלפים מתומכיו, שהריעו לו והניפו את דגלי חיזבאללה, איראן ולבנון. בהמשך הוא עשוי לסייר במרון א-ראס שעל גדר הגבול, ובישראל גוברת הדריכות. ברשת "אל מנאר" דווח כי מזל"ט של חיל האוויר חג בשמי דרום לבנון.

  

"האל מברך את אנשי לבנון, את בניה הצעירים המסורים לג'יהאד ואתכם - החפצים בצדק ובאמת. עמדתם בחזית הקרב נגד התוקפנים והכובשים והגנתם על ביטחונה ושלמותה של לבנון", אמר הנשיא האיראני בפתח דבריו.


קבלת פנים חגיגית. המונים צופים באחמדינג'אד נואם בדרום לבנון 

 

לצד רבים מבין חברי הנהגת חיזבאללה באזור ומול המוני תומכי הארגון, אמר אחמדינג'אד: "אני מודה לכם על אומץ לבכם ועל כך שגברתם בנחישותכם ובכוח הרצון שלכם על חרבות וטנקים. הוכחתם כי כוחה של האומה הלבנונית וההתנגדות שלה הם בעלי עוצמה משמעותית הרבה יותר מחרבם של הציונים".

 

הנשיא האיראני אמר כי "לבנון, בהתנגדותה, מהווה דוגמה לכל מדינות האזור, והן צריכות לחלוק לכם כבוד. ההתנגדות היא המפתח לניצחון העם הלבנוני וכל העמים באזור. כל אנשי לבנון, בני דתות ופלגים שונים, נלחמים באותה המערכה נגד אויבים שמפחדים מאחדות במדינה וההתנגדות שבה".

 

בדומה לדבריו אתמול בביירות, התייחס אחמדינג'אד למאורעות מלחמת לבנון השנייה ולקרב שהתרחש במהלכה בעיירה שבה הוא מבקר. "בינת ג'ביל היא בירת החירות, ההתנגדות והניצחון. הציונים פלשו לכאן בניסיון לשבור את ההתנגדות, אך הם כבר אינם פה, בעוד בינת ג'ביל חיה, בועטת ותמשיך לעמוד בראש מורם מול אויביה".


קהל האלפים בבינת ג'ביל, מאזין בקשב לנאומו של אחמדינג'אד

 

באשר לעתידה של ישראל, אמר הנשיא האיראני כי "העולם צריך להבין שבסופו של דבר, הציונים ייאלצו ללכת ולא יישארו כאן לאורך זמן. הם אויבי האנושות, ולא תהיה להם דרך לחמוק מכניעה. פלסטין תשוחרר בכוח האמוּנה", קבע.

 

דריכות בשני צדי הגבול

בלבנון דווח כי כוחות יוניפי"ל וצבא לבנון תגברו את כוחותיהם וסיוריהם לאורך הגבול עם ישראל. במקביל, דווח כי צה"ל תגבר אף הוא את כוחותיו לאורך הגבול.

 

גורמים בצה"ל סירבו לפרט את אופי הפעילות בגבול, ואמרו ש"הכוננות לא הוגברה באופן מיוחד, אך הכוחות ערוכים ודרוכים לכל התפתחות והם יתנו מענה לכל אירוע שיתרחש".

 

תושבים בגבול הצפון אמרו שהם לא מתרגשים מהביקור. שמעון ביטון, מזכיר מושב אביבים של גבול הצפון, אמר ל-ynet: "אנו רואים מחלון בתינו את הטיילת שנהנתה ממימון איראני. ימים טובים מדובר במיזם תיירות, שלצד ביקור תושבים מהווה גם מקור לאיסוף מידע על תנועות של צה"ל, הסעות תלמידים והמטעים בהם עובדים החקלאים. בימים רעים המקום ישמש כמוצב קדמי של ארגון חיזבאללה בסיוע איראן".

 

הבוקר הגיע אחמדינג'אד לאוניברסיטה בביירות, שם קיבל תואר דוקטור לשם כבוד.

במהלך נאומו דיבר נשיא איראן בזכות האנרגיה הגרעינית, שיכולה לטענתו להביא "לידידות בין אומות", וקרא גם ללבנון להקים תוכנית גרעין משלה. "אם בלבנון יהיו שתיים או שלוש תחנות כוח גרעיניות, ההוצאות על האנרגיה יהיו שביעית מאלו הקיימות. כולם יוכלו להפיק תועלת מכך".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 14/10/2010 14:20

 

בהכנת הידיעה השתתפו חנן גרינברג וחגי עינב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחמדינג'אד בנאום בבינת ג'ביל
מומלצים