שתף קטע נבחר

העובדים הגיעו למשרדים וגילו שפוטרו

כ-20 עובדי מוקד מכירות של משווק מורשה של 012 סמייל הגיעו לעבודה וגילו שהם מפוטרים - ללא התראה. חלקם הגיעו למשרדי החברה בבאר שבע בציפייה לתשובות אך המעסיק אמר: "לכו הביתה" והזמין משטרה על מנת לסלקם

עובדים במוקד מכירות של משווק מורשה של חברת 012 סמייל נדהמו לגלות כי המעסיק, אנין וייצמן, פתח בהליך פיטורי בזק בחברה - ללא התראה. וכך, כל עובדי החברה, כ-20 מוקדניות ואנשי מכירות שטח צעירים פוטרו מעבודתם בשבוע האחרון ללא כל סיבה נראית לעין.

 

 

היום (ה') הגיעו חלק העובדים למשרדים הריקים של החברה בעיר העתיקה בבאר שבע, בהם רק כמה כיסאות ושולחנות משרד יתומים, וקיבלו אף הם מכתבי פיטורים. המפוטרים החדשים וההמומים ביקשו להישאר במשרדי החברה עד שיקבלו תשובות לשאלותיהם לגבי סיבות הפיטורים, אך המעסיק החליט להזמין משטרה כדי לגרשם מהמקום. השאלה האם החברה הפסיקה את פעילותה לחלוטין נותרה ללא מענה.

 

"באתי היום לעבודה כרגיל", סיפרה ש', סטודנטית בת 26, אשר עובדת זה 7 חודשים כמוקדנית, "ופתאום הודיעו לי שאני מפוטרת. זו הייתה שיחה של דקה. המנהל אמר לי מעכשיו לעכשיו שאני מפוטרת. כעת מתחילה השנה האקדמית ואני צריכה לחפש עבודה חדשה".

 

"הוא רצה שנתפטר בעצמנו"

שני עובדים צעירים, אשר החלו בקורס הכשרה לתפקיד של אנשי מכירות, הופתעו אף הם לגלות שפוטרו. על הקורס הם מקבלים כסף, אך יחד עם הקורס עליהם להתחייב לחצי שנת עבודה לפחות. במידה ויבחרו להתפטר קודם לכן יחוייבו לשלם קנס בסך 1,500 שקלים. "הוא רצה שאנחנו נתפטר בעצמנו", סיפרו השניים, "ואמר שאם נתפטר בעצמנו לא נשלם את הקנס".

 


 

ל', סטודנטית צעירה ואם חד הורית לילד בן שלוש וחצי קיבלה אף היא הודעת פיטורים במפתיע. "סמכתי על העבודה הזו. אני צריכה את הכסף הזה. זה היה הזוי לשמוע שאני מפוטרת. המעסיק נתן לי סיבה מוזרה לפיטורים, אמר שאני מכירה את המנהל הקודם והוא רוצה להביא חדש", אמרה ל-ynet.

 

ל', בן 23, עובד רק חודשיים כאיש מכירות שטח, אך קיבל גם הוא את ההודעה שהוא מפוטר: "אנין אמר שהוא לא יכול להעסיק אותי יותר. עדיין יש לי את הרכב של החברה ולא ברור לי כעת מתי אקבל את המשכורת שלי". ש', בן 20, היה אף הוא סוכן מכירות שטח. "אתמול נחסם לי כרטיס הדלק כשהייתי במצפה רמון. התקשרתי לראש הצוות שלי והוא אמר לי שבעל הבית אמר שנמלא דלק מהכיס שלנו. היום פיטרו גם אותי. הוא אמר לי שאין לו יותר מקום לכולם בחברה. 'כולכם לכו הביתה' הוא אמר".

 

מעסיקם של העובדים אנין ויצמן, החתום על מכתבי הפיטורים, מסר בתגובה כי "מנהלם הישיר של העובדים דרור בוחבוט הודיע על התפטרותו במקביל לגילוי חשדות לאי סדרים בניהול הצוות. סוכני השטח הגישו התפטרותם ערב קודם ובבוקר חזרו בהם מסיבה בלתי ברורה".

 

מ-012 סמייל נמסר: "ל-012 סמייל אין כל קשר או מעורבות להתנהלות פנימית כזו או אחרת של משווקים חיצוניים"


פורסם לראשונה 14/10/2010 18:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העובדים אוחזים במכתבי הפיטורים
צילום: אילנה קוריאל
מומלצים