שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  האוצר: מנכ"ל עמידר רוצה לייקר עמלות הניהול
  באוצר מגיבים לדברי יעקב ברוש: "צר לנו לראות כיצד מנכ"ל חברה ממשלתית משמיץ באופן מכוער עובדי מדינה שעושים תפקידם נאמנה. תמוה שמנכ"ל עמידר בוחר להתראיין בשעה שהחברה דורשת להעלות באופן מופרז את עמלות הניהול שהיא גובה. בתקציב הוקצו 3 מיליארד שקל להקלת מצוקת הדיור"

  באוצר מגיבים לטענותיו של מנכ"ל עמידר, יעקב ברוש, שקרא לחדש את בניית של הדיור הציבורי ברחבי הארץ, ומאשימים אותו כי הוא מבקש לייקר את עמלות הניהול שהחברה גובה מהדיירים.

   

  בראיון ל-ynet אמר ברוש: "מכרנו 120 אלף דירות, הכנסנו שני מיליארד שקלים למדינה, נשארנו בלי דירות ואנחנו ממשיכים למכור 1,500 דירות בשנה, ולא קיבלנו שקל אחד לבנות דירה חדשה". ברוש הוסיף: "פקידי האוצר הם ילדי שמנת שאין להם שום מושג מה קורה לאנשים בשטח. אני בקשר יומיומי עם הפקידים ולא מצליח להסביר להם את עמדתי".

   

  בתגובה נמסר מהאוצר: "צר לנו לראות כיצד מנכ"ל חברה ממשלתית משמיץ באופן מכוער עובדי מדינה שעושים תפקידם נאמנה, איננו מתכוונים לרדת לרמה נמוכה זו של התבטאות, המלמדת בעיקר על אומרה.

   

  "זאת ועוד, מר ברוש מעולם לא פנה למשרד האוצר בנושא של הרחבת הבניה לדיור הציבורי. הנושא, אגב, כלל אינו באחריותו או בסמכותו, שכן עמידר היא חברה מבצעת ולא חברה שקובעת מדיניות. יחד עם זאת אם וכאשר יפנה מר ברוש בנושא וודאי שנתייחס לפנייתו באופן מכובד וענייני".

   

  עוד נמסר מהאוצר: "תמוה בעינינו שמנכ"ל עמידר בוחר להתראיין בשעה שהוא מנהל מגעים מול משרד האוצר לחתימה על הסכם ניהול חדש. במסגרת מגעים אלו דרשה עמידר להעלות באופן מופרז את עמלות הניהול שהיא גובה מתוך תשלומי הדיירים בשיעור שהוא גבוה בכ-50% מרמת דמי הניהול אותה גובה החברה המקבילה עמיגור.

   

  "לגופו של עניין מעבר, ל-70 אלף הדירות הקיימות בדיור הציבורי הקצה משרד האוצר סכום עתק של כ-3 מיליארד שקל בתקציב הקרוב (הדו שנתי) כסיוע לשכר דירה לזכאים, בניית דירות חדשות, בעיקר לנכים מרותקים, ומענקים לרכישת דירה לעולים מאתיופיה - זאת על מנת לסייע במצוקת הדיור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "עמידר לא קובעת מדיניות"
  צילום: רוני שיצר
  מנכ"ל עמידר יעקב ברוש
  צילום: גדעון מרקוביץ
  מומלצים