שתף קטע נבחר

החזן יעקב מוצן שר לזכר אחיו

לכבוד שנת ה-50 להיווסדה ערכה ישיבת שעלבים ערב בוגרים חגיגי. החזן יעקב מוצן, שהשתתף בתוכנית האמנותית, התרגש במיוחד כששר לזכר הנופלים מהישיבה - ובהם אחיו

ישיבת שעלבים חגגה יובל באירוע מיוחד שהתקיים השבוע, ואליו הוזמנו הבוגרים הרבים של המוסד שהפך מכיתת לימוד עם 13 תלמידים לקריית חינוך עצומה שבה לומדים 2,500 ילדים ונערים. האירוע לוווה בתכנית אמנותית עשירה עם החזנים בוגרי הישיבה דב הנדלר, ישראל פרנס והאחים ברונר. איתם הופיע גם החזן יעקב מוצן, שהתרגש במיוחד כששר את "הרנינו" לזכר תלמידי הישיבה שנפלו במערכות ישראל - ובהם גם אחיו אברהם שנהרג במבצע שלום הגליל.

 

הרב הראשי לישראל שלמה עמאר, שהוזמן לערב החגיגי, הביע את הערכתו והוקרתו לעשייה התורנית של הישיבה. הוא חיזק את התלמידים ואת הבוגרים וקרא להם "להמשיך ולהפיץ תורה בארץ ישראל ובתפוצות".

 

הרב הצבאי הראשי רפי פרץ ציין כי בכל סיוריו ביחידות צה"ל הוא פוגש בהערכה רבה של מפקדי צה"ל לחיילי ישיבות ההסדר אשר

תורמים תרומה ייחודית במישור הצבאי ובמישור הערכי. בנוסף, סיפר הרב פרץ סיפר על יציאתו מגוש קטיף עם משפחתו בעקבות ההתנתקות. באותו לילה, לאחר שביקרו והתפללו בכותל המערבי, הרב הגיע עם משפחתו לשעלבים, שם קלטה אותם הישיבה בחום ודאגה יוצאת דופן ומרגשת: "אין מילים בפי להביע את התודה לישיבת שעלבים ולמפעל ישיבות ההסדר", אמר. 

 

בערב החגיגי השתתפו גם מייסד הישיבה הרב מאיר שלזינגר, הרב השר פרופ' דניאל הרשקוביץ, חתן פרס הנובל פרופ' אומן, ראש ישיבות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן, יושב ראש ההסתדרות הציונית העולמית אברהם דובדבני, ח"כ לשעבר ניסן סלומיאנסקי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוצן. שר "הרנינו"
צילום: אמציה האיתן
מומלצים