שתף קטע נבחר

עשרות הפגינו נגד העלאת הארנונה בגבעתיים

תחילתו של מאבק מוצלח או כישלון נוסף בחסות האדישות? עשרות מתושבי גבעתיים יצאו אתמול להפגין. "נמאס שראש העירייה מכניס את היד שלו לכיס התושבים ועושק אותם", אמר ראש האופוזיציה רן קוניק. בעירייה טענו כי מספר המשתתפים בהפגנה היה נמוך וכי "העלאת הארנונה נכפתה ע"י הממשלה"

בעקבות פניית ynet פורסמה השבוע רשימת 30 היישובים שמשרד הפנים אישר להם לייקר את מחיר הארנונה. בין הנתונים בלטה ההעלאה הצפויה בעיר גבעתיים, אשר חשבון הארנונה של תושביה יתייקר בלא פחות מ-8%. מאות טוקבקים זועמים נכתבו נגד המהלך הצפוי, אולם אל ההפגנה שנערכה אתמול (ו') הגיעו עשרות תושבים בלבד.

 

בזה אחר זה חתמו התושבים על עצומה נגד ההתייקרות, בניסיון למחוק או להפחית את שיעור ההעלאה במס. "הגענו לראש רשימת הערים המסכנות בארץ", אמרה טלי ארגמן חברת מועצת העיר.

 

ראש האופוזיציה רן קוניק הוסיף כי "נמאס לתושבים שראש העירייה מכניס את היד שלו לכיס שלהם ועושק אותם".

 

מעיריית גבעתיים נמסר בתגובה כי מספר המשתתפים באירוע היה הנמוך ושייכו את הדבר לכך שרוב תושבי העיר מבינים כי מהלך ההתייעלות העירוני והעלאת הארנונה הנו חיוני לשמירה על איכות החיים בעיר.

 

בתגובה לטענות חברי האופוזיציה שהשתתפו באירוע, הגיבה העירייה כי מדובר בצביעות של פוליטיקאים המנסים לנצל את הנושא לטובת האינטרסים האישיים שלהם. "הם האחרונים שיכולים להטיף מוסר של שמירת כספי הציבור, ערכים ושירות לתושב" נמסר בתגובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים מניפים שלט, בהפגנה בגבעתיים
צילום: חגי דקל ועוז מירון
מומלצים