שתף קטע נבחר

אילת, בת ים

הסרטון הוויראלי החם הבא שעוד לא ראיתם מציג ליפסינק מושקע מתוך "בת הים הקטנה" - בתחפושת ומתחת למים. עידו קינן לקח את היוצרים לשיחה על הפקת סרטונים בתנאי מחתרת, על תקלות הפקה ועל אלמוגים משוננים

סרטון שעלה אתמול ליוטיוב מציג גרסה ישראלית של אריאל, בת הים הקטנה מגירסת דיסני המלוקקת לאגדה האפלה, שוחה ושרה. אריאל שלנו היא קצת פחות מצוירת, קצת יותר אמיתית, גם אם היא באילת, והיא עושה ליפסינק (גרסת וידאו שבה שרים לצלילי שיר מוקלט, במקרה הזה השיר מתוך הפסקול של הסרט של דיסני מ-1989). מגלמת אותה שיר פרג, בת 26 מתל אביב, שיצרה את הסרטון עם אחיה, אור, בן 24.

 

סופשבוע מבאס לפני יותר משנה הוביל את אור, שעובד כעורך וידאו, ואת אחותו, ליצור סרטון ליפסינק, שהוביל לעוד אחד ועוד אחד. הסרטון האחרון, לשיר הנושא ממלך האריות, כבר היה הפקה מושקעת שכללה איפור שהפך את המשתתפים לחיות. "אור היה משוכנע שלא נצליח לעשות שום דבר שיתעלה על זה", מספרת שיר. "ואז צץ לו הרעיון, הוא אמר, 'שיר, אני יודע מה יהיה הפרויקט הבא שלנו: בת הים מתחת למים!'"

 

 

 

 "בהתחלה חשבנו לעשות את זה בבריכה של חברה שגרה בסביון", מספר אור, "ואז שיר טסה לחו"ל, והיא חזרה מטורפת ואמרה: 'בוא ניסע לאילת!'" האחים התנסו בתפירת סנפירים ונעזרו בתופרת מקצועית רק בתיקונים האחרונים. שיר אפילו רצתה לצבוע את שיערה לאדום כמו אריאל, אבל בסוף קיבלה רגליים קרות. שני חברים גויסו כעוזרי הפקה והכנופיה נסעה דרומה. רגליה של שיר נעטפו בדאקט-טייפ והולבשו בסנפיר. אחר כך, כשהסנפיר התחיל להתפרק, חיזקו אותו באזיקונים. המצלמה, פנסוניק ,TS1, שיכולה לצלם וידאו ב-HD מתחת למים, סופקה על ידי דודתם. הקליפ צולם בעומקים של 2-4 מטרים. הם לא השתמשו בציוד צלילה, אלא לקחו נשימה, צללו, צילמו, חזרו לנשום וחוזר חלילה.

 


 

עשיתם חזרות?

שיר: "כן".

אור: "לא נכון. זה שבדקנו את הסנפיר בתוך המים בחוף בתל אביב לא נחשב חזרות".

 

השירים הושמעו לשיר במקטעים של 10-5 שניות מתוך הטלפון הסלולרי שלה, שחובר לרמקול של נגן מוזיקה ונעטף בשקית אטומה. הידעתם? גלי קול עוברים טוב יותר במים מאשר באוויר. אלא שטלפונים דווקא מעדיפים אוויר על מים, וכשהשקית נקרעה היה הטלפון של שיר הנפגע הראשון של ההפקה.

 


 

הנפגע השני היה אחיה של אור: "שחיתי על הגב מהר בלי לראות מה קורה, נתקלתי באלמוג, היה דם, הלכנו למציל לחטא את זה", הוא משחזר. "אני רוצה להתנצל בפני האלמוגים באילת על מה שקרה, זה לא היה מתוכנן", אומרת שיר, שרגישה לעניין מתוקף תפקידה כמדריכה בחברה להגנת הטבע.

 

אור היה צריך לחכות מחוץ למים בגלל הפציעה, ואחר כך נוצרו בעיות לוקיישן. שיר: "החוף התמלא באנשים, ובכל פעם שצילמנו נכנסה לנו רגל או יד של מישהו לפריים. והמים באיזשהו שלב נהיו עכורים – מהאנשים שנכנסו, מהבועות, היה לא נעים לצלם". הצוות עצר את הצילום למשך היום.

 

למחרת חזרו האחים לים בשבע בבוקר – בקטעי מאחורי הקלעים בסוף הסרטון אפשר לראות את שיר רועדת מקור בגלל השעה המוקדמת. עוזרת ההפקה טליה רווה היתה צריכה לחזור הביתה, ועוזר ההפקה תום עוזיאל הסיע אותה לתל אביב, הסתובב וחזר מיד לאילת. כמה שעות לאחר מכן, בתום הצילומים, עלה עוזיאל שוב על ההגה והחזיר את ההפקה לתל אביב. האחים פרג עשו צילומי השלמה בתל אביב, משום שבקטע שבו אריאל יוצאת מן המים ומביטה ליבשה, הם העדיפו את הצוק של חוף תל ברוך על פני קו המים עטור המלונות של אילת.

 


 

איך פקחת עיניים מתחת למים?

זה היה החלק הכי פחות קשה בכל הסיפור הזה. בדרך כלל אנשים פותחים עיניים בבריכה והן שורפות בגלל הכלור, או בים התיכון, כי הוא יותר מזוהם. באילת זה לא הזיז לי".

 

מה הלאה?

שיר: "יהיה עוד קליפ מתישהו, אנחנו עדיין לא יודעים מה זה, כי אור לא בטוח שנוכל להתעלות גם על זה. אבל זה גם מה שהוא אמר לגבי מלך האריות, אז נחכה ונראה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים