שתף קטע נבחר

צילום: AP ,index open

אובמה במסצ'וסטס: הבחירות קשות, לא להתייאש

כשבועיים לפני בחירות אמצע הקדנציה, נשיא ארצות הברית נמצא בעיצומו של מסע חוף אל חוף במטרה לחזק את המפלגה הדמוקרטית בעיקר במדינות המתנדנדות. "אין ספק שמדובר בבחירות קשות" הודה הנשיא אבל הפציר במצביעים: "הדבר הגרוע ביותר שניתן לעשות הוא לשוב למדיניות העבר"

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, ממשיך במסע הדילוגים שלו מחוף לחוף בניסיון לעודד את מצביעי המפלגה הדמוקרטית לצאת לקלפיות בבחירות אמצע הקדנציה שייערכו בעוד כשבועיים. אובמה הגיע לבוסטון כדי לתמוך במושל מדינת מסצ'וסטס, דבאל פטריק, המתמודד לקדנציה שנייה.

 

"אנו מבצעים עבודה שוחקת ומתסכלת במטרה להביא שינוי של ממש. אני יודע שזה יכול להיות מייאש", אמר אובמה בעצרת בה השתתפו כעשרת אלפים בני אדם.

 

נשיא ארה"ב לא התעלם מהביקורת הנוקבת על התנהלות ממשלו ומהירידה העקבית בסקרי דעת הקהל וציין: "אין ספק שמדובר בבחירות קשות. הסיבה לכך היא שאנו כאומה עברנו תקופה קשה ביותר. הדבר הגרוע ביותר שניתן לעשות כעת הוא לחזור למדיניות שהונהגה בעבר, ושכמעט הרסה את הכלכלה האמריקנית".

 

אובמה ניצל את ההזדמנות כדי לשוב ולתקוף את נציגי "מסיבת התה" - האגף השמרני במפלגה הרפובליקנית. "הם חושבים שהם יכולים להשתמש בזעם של הבוחרים ובתסכול שלהם כל הדרך עד הקלפי".

 

במסצ'וסטס, הנחשבת באחת המדינות הליברליות ביותר בארה"ב, אמנם אין למסיבת התה מועמד, אולם ארבעת המושלים שהקדימו את פטריק, היו רפובליקנים.

 סקרים אחרונים במדינה מצביעים כי פטריק זוכה ליתרון על פני הרפובליקני צ'ארלס בייקר.

  

את השבועיים שנותרו עד הבחירות מתכוון אובמה להמשיך ולהקדיש לחיזוק התמיכה במפלגה הדמוקרטית, בעיקר במדינות המתנדנדות שהפסד בהן עלול לערער את הרוב לו זוכה אובמה בבית הנבחרים ובסנאט. "על כולנו להיות ברורים במסר שאנו מעבירים בשבועיים הקרובים. הקמפיין הזה הוא כמו מערכת בחירות, והסיכונים שהוא טומן בחובו הם גדולים ביותר", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובמה. ממשיך במסע
צילום: AFP
מומלצים