שתף קטע נבחר

תדהמה: בתוך חודש - מספרים זהים הוגרלו בלוטו

המספרים 13, 14, 26, 32, 33, 36 נראים לכם מוכרים? אולי משום שאלה תוצאות ההגרלה מ-21/9, וגם מ-16/10. "מה הסיכויים?" שאלו הגולשים. התוצאות נעלמו מהאתר. מפעל הפיס: היה מספר חריג של זוכים, אחרי בדיקה התוצאות הוחזרו

איך קרה שתוצאות הגרלת הלוטו חזרו על עצמן בתוך פחות מחודש? סטטיסטיקאים יגידו שהסיכוי שואף לאפס, קונספירטיבים יחשבו על כוונות זדוניות, אבל דבר אחד בטוח - כמעט אף אחד לא יאמין שדבר כזה יכול לקרות. למרות הכל, אמש (שבת) זה קרה.

 

בהגרלת הלוטו מספר 2194 שערך מפעל הפיס עלו בגורל המספרים הבאים: 13, 14, 26, 32, 33, 36 והמספר החזק 2. זמן קצר לאחר החגיגה באולפן, נדהמו גולשים לגלות שהמספרים זהים לתוצאת ההגרלה מ-21 בספטמבר. אז, בהגרלה 2187 - התגלגלו החוצה מהמכונה המספרים: 13, 14, 26, 32, 33, 36 והמספר החזק 1. סדר יציאת הכדורים מהמכונה היה אז שונה.


אז והיום. תוצאות ההרגלה מאמש (מימין) ומלפני חודש

 

הגולש אדו סולומון הופתע לגלות את הדימיון בין שתי ההגרלות. "קיבלתי את התוצאות במייל ממפעל הפיס", סיפר ל-ynet. "כבר עשר שנים שאני בודק פעמיים בשבוע טפסי לוטו. מעולם לא נתקלתי בתופעה שכזו. המספרים 13 ו-14 חזרו בשבתות האחרונות, אבל זה מדהים. ראיתי שהמספרים מוכרים, ואז כשבדקתי באתר, הבנתי שנתקלתי בהם כבר לפני כחודש".

 

אחרי בדיקה זריזה ולאחר שההבנה כי הלא יאומן אכן התרחש, סיפר סלומון כי "אותם המספרים עלו בגורל גם ב-21 בספטמבר. אמא שלי היא המכורה ללוטו. אני רק אחראי על הבדיקה, אבל זה באמת הצחיק אותי. מה הסיכויים?".

 

אלא שלדבריו, אותן תוצאות הוסרו מהאתר הרשמי כעבור זמן קצר.

"ראיתי פתאום שהן לא שם אחרי שזה מה שהיה בעמוד הראשי", אמר. ואמנם, הבוקר התוצאות לא מעודכנות באתר - למרות שסרטון ההגרלה מאמש אכן מופיע.

 

למרות הכל, סבור סולומון כי לא מדובר בתרמית - אלא לכל היותר בתקלה. "ההרגשה הראשונית היא לחשוב שאולי משהו לא בסדר, אך אני מאמין שזה צירוף מקרים גדול מאוד. אם עד היום הייתי רק בודק, עכשיו זה נתן לי מוטיבציה לנסות את המזל". הוא כבר יודע מה המספרים שימלא בטופס הבא: "בפעם הקודמת יצא 1, הפעם יצא 2, כבר הכנתי טופס עם מספר חזק 3".

 

ממשרד הפיס נמסר בתגובה: "אתמול בלילה עלה כי יש מספר חריג של זוכים, בוצעה בדיקה מקיפה על מנת לבדוק שהכל תקין, במסגרתה הורדו המספרים מהאתר. לאחר בדיקה מקיפה, בה עלה שהכל כשורה, הוחזרו המספרים הזוכים לאתר".

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים