שתף קטע נבחר

המסחר בבורסה הסתיים בירידות שערים

ת"א 25 ירד ב-0.19%, ת"א 100 ירד ב-0.19%, התל-טק ירד ב-0.04% ומדד נדל"ן עלה ב-0.22%

יום המסחר הראשון לשבוע בבורסה בתל אביב, הסתיים בירידות שערים. זאת, על רקע המגמה המעורבת בוול סטריט ביום שישי האחרון.

 

מדד ת"א 25 ירד ב-0.19% לרמה של 1,254.60 נקודות. מדד ת"א 100 ירד ב-0.19% לרמה של 1,156.48 נקודות. מדד התל-טק ירד ב-0.04% לרמה של 229.22 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-0.22% לרמה של 337.59 נקודות.

 

המסחר בוול סטריט הסתיים ביום שישי האחרון במגמה מעורבת כאשר מניות הטכנולוגיה עלו ומניות התעשייה ירדו, לאחר נאום ברננקי ועל רקע מספר נתוני מאקרו. מניות הפיננסים בלטו לרעה יום שני ברציפות בצל החקירה אודות נהלי המשכנתאות.  

 

יו"ר הבנק הפדרלי המרכזי בארצות הברית, בן ברננקי, אמר ביום שישי האחרון כי ייתכן שארה"ב תזדקק לעוד תמריצים מוניטריים, מכיוון שהאינפלציה נמוכה מדי והאבטלה גבוהה מדי.  

 

מדד חודש ספטמבר שפרסמה ביום שישי האחרון הלמ"ס, עלה מעט מעל לציפיות המוקדמות, בשיעור של 0.3%. האינפלציה בפועל, המחושבת 12 חודשים לאחור (מדד ספטמבר 2010 לעומת מדד ספטמבר 2009) מסתכמת כעת ב- 2.4%, ונמצאת מעט מעל מרכז תחום יעד האינפלציה השנתי שקבעה הממשלה (1%-3%). לפרסום המדד השפעה על המסחר באיגרות החוב בבורסה.  

 

בשבוע שעבר: שיאים חדשים ומחזורים גבוהים

הבורסה הישראלית המשיכה לטפס בשבוע שעבר, ומדד המעו"ף שבר את שיא כל הזמנים. עליות השערים נתמכו במגמה החיובית שנרשמה מעבר לים, על רקע תחילת עונת פרסום הדוחות הכספיים לרבעון השלישי של השנה בארה"ב שהיו בחלקם אף טובים מהצפוי (הדו"חות של אינטל וג'י פי מורגן עקפו את התחזיות המוקדמות).

 

כמו כן, נתמך השוק המקומי במספר דיווחים על עסקאות ענק. בסיכום שבועי, את העליות הובילו מניות הנדל"ן והבנקים, ואילו סקטור הטכנולוגיה המשיך להפגין ביצועים נחותים בהשפעת היחלשותו של הדולר.

  

האופטימיות לוותה במחזורי מסחר גבוהים יחסית. כך, עמד המחזור היומי הממוצע על כ-2 מיליארד שקל, בדומה לשבוע שעבר ובהשוואה לממוצע של כ-1.75 מיליארד שקל וכ-1.3 מיליארד שקל בחודשים ספטמבר ואוגוסט בהתאמה.  

 

"סטיות התקן הגלומות באופציות על מדד המעו"ף ירדו קלות והן עומדות כיום על כ-14%, לעומת כ-17% בסוף השבוע שעבר ובהשוואה לכ-10% בלבד בסוף חודש ספטמבר", כך ציינו כלכלני בנק לאומי בסקירתם השבועית. 

 

"להערכתנו, בטווח הקצר הסנטימנט החיובי צפוי להימשך, במידה ונתוני המאקרו יצביעו על סביבה כלכלית סבירה ועל רקע עונת פרסום הדוחות הכספיים בארה"ב. בהסתכלות ארוכת טווח, ללקוח המוכן לקחת סיכון רמת המחירים הנוכחית, כפי שהיא משתקפת ברמת המכפילים, עדיין נוחה להשקעה. בפרט לאור הציפייה להיוותרות הריבית ברמה נמוכה יחסית והעדר אלטרנטיבות ההשקעה", כך כתבו כלכלני בנק לאומי בסקירתם השבועית.

 

מניות במרכז

מניית שטראוס טיפסה היום ב-2.66% לאחר שהחברה הודיעה כי חברת הבת שטראוס מים, באמצעות חברת בת שהוקמה בהונג קונג חתמה על הסכם עם קבוצת האלקטרוניקה האייר (Haier) מסין, להקמת מיזם משותף בסין. המיזם המשותף יעסוק בשיווק, מכירה ושירות המבוססים על מוצרי שטראוס מים בסין.

 

שמיר אופטיקה זינקה ב-18.9% בעקבות ודעת החברה מיום שישי האחרון כי חברת אסילור רכשה 50% ממניותיה תמורת 130 מיליון דולר. במסגרת העסקה, תרכוש אסילור את אחזקות הציבור בשמיר (37%) ועוד 13% מידי קיבוץ שמיר המחזיק כיום ב-63% מהמניות. בעקבות העסקה יחזיק כל אחד מהצדדים (אסילור והקיבוץ) מחצית ממניות שמיר אופטיקה.

 

מניית קולפלט זינקה ב-33% ללא כל דיווח מצד החברה.

 

שותפות חיפושי הגז והנפט IPC צפויה להכניס את אחזקתה (13.6%) ברישיונות שרה ומירה בים התיכון לשלד הבורסאי שלדיאלי (לשעבר חופית) תמורת הקצאה של כ־90% ממניות (כ־112.6 מיליון מניות) השלד, ששוויין הנוכחי בבורסה מסתכם ב־203 מיליון שקל.


פורסם לראשונה 17/10/2010 08:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסחר בבורסה בת"א
צילום: רויטרס
מומלצים