שתף קטע נבחר

ההסתדרות לביה"ד לעבודה: חסום את כח לעובדים

ההסתדרות מבקשת להכריז עליה כעל הארגון היציג של הסגל הזוטר באוניברסיטה הפתוחה ולמנוע חתימה סופית על ההסכם בין כוח לעובדים לבין ההנהלה. ההסתדרות: ההסכם מרע את תנאי העסקה של העובדים. כוח לעובדים: אנו הארגון היציג

ההסתדרות הגישה היום (א'), בקשה לבית הדין הארצי לעבודה למנוע את חתימת ההסכם הקיבוצי שגיבשה הנהלת האוניברסיטה הפתוחה מול ארגון "כוח לעובדים". לטענת ההסתדרות, היא הארגון היציג של יותר מ-1,000 חברי הסגל הזוטר ולפיכך היא מבקשת מבית הדין לקבוע זאת בצו, בד בבד עם מניעת חתימה על ההסכם, שלדבריה פוגע בעובדים.

 

 

בקשת ההסתדרות לצווי ביה"ד מגיעה על רקע הסכסוך שניטש בין שני ארגוני העובדים בשאלת היציגות של המנחים והמרכזים באוניברסיטה הפתוחה; ולאחר שהמתפקדים לכוח לעובדים אישרו ביום חמישי האחרון את ההסכם עם הנהלת האוניברסיטה, שנחתם קודם לכן בראשי תיבות. בהסתדרות קראו להנהלה לאורך השבועות האחרונים להימנע מלהמשיך במשא ומתן ומחתימה על ההסכם בטענה שכוח לעובדים אינו הארגון היציג, ושההסכם מרע את תנאי העבודה של חלק מהעובדים.

 

עם זאת, לטענת ההנהלה, בדיקתה את טפסי ההתפקדות העלתה שכוח לעובדים השיג מספר רב יותר של מתפקדים, ולפיכך היא חתמה על ההסכם בראשי תיבות. בהסתדרות זעמו, מכיוון שרק בית הדין הארצי לעבודה יכול להכריע בשאלת היציגות, ואיימו בנקיטת צעדים משפטיים ובהשבתת האוניברסיטה.

 

לאחר שנוכחה ההסתדרות לדעת ששני צדדים קרובים לחתימה סופית על ההסכם ולא נענים לדרישותיה, היא הגישה את הבקשה לביה"ד הארצי על ידי יו"ר האגף להתאגדות עובדים, עו"ד שי תקן, וכן באמצעות עו"ד אמיר בשה ועו"ד אוהד גלעדי, מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי. בבקשתה טוענת ההסתדרות שבכוח לעובדים חברים היום 391 עובדים מול 450 החברים בהסתדרות, ולכן היא הארגון היציג.

 

הסכם קיבוצי, אך שנוי במחלוקת

ב-2008 הסגל הזוטר של האוניברסיטה התאגד בכוח לעובדים ולאחר מאבקים בין ההנהלה לארגון הגיעו הצדדים להסכם קיבוצי הכולל העלאת שכר ממוצעת של 24% ל-1,300 המנחים והמרכזים והענקת זכויות סוציאליות. עם זאת, יש הטוענים שבצד ההישגים, ההסכם מרע את תנאי העבודה של חלק מהעובדים בעיקר במדעים המדוייקים, בהשוואה לתנאים הנוכחיים.

 

לדברי ההסתדרות חלה נטישה בקרב מתפקדי כוח לעובדים והיא הפכה לארגון היציג. "נוכח הצטרפותם של מאות עובדים להסתדרות (לטענתה, על רקע הרעת תנאי עבודתם בהסכם - ג"ק)  והפיכתה לארגון יציג, חובתה להתערב כדי למנוע את הפגיעה הצפויה בעובדים כתוצאה מחתימת ההסכם", נטען בבקשה לביה"ד.

 

בהסתדרות תוקפים את התנהלותה של הנהלת האוניברסיטה בטענה ש"ההנהלה ביקשה מההסתדרות את טפסי ההצטרפות לארגון, אך משאלה הועברו לה חתמה ההנהלה, עוד באותו יום, באישון לילה, בצורת "מחטף", הסכם "בראשי תיבות" מול כח לעובדים. זאת במקום לעצור את המו"מ ולהמתין להכרעה בעניין היציגות".

 

מכוח לעובדים נמסר ל-ynet ש"אנו הארגון היציג, ואנו מאמינים שכך יתברר בבית הדין הארצי לעבודה. אני מעריך שבשבוע הקרוב תיערך החתימה הסופית על ההסכם מול ההנהלה, גם אם הכרעת בית הדין הארצי לא תינתן במסגרת הזמן הזו, מכיוון שאנו בטוחים ביציגותנו. כמובן שנציית לפסיקת בית הדין לכשזו תהיה".

 

מהנהלת האוניברסיטה הפתוחה נמסר ל-ynet: "מדובר בסכסוך בין שני ארגוני עובדים על היציגות. הנהלת האו"פ פועלת לאורך כל הדרך בתום לב ואינה נוקטת עמדה לטובת אף אחד מארגוני העובדים ההנהלה תכבד כל החלטה של ביה"ד לעבודה ותמשיך לפעול למימוש שליחותה הלאומית תוך שמירה על ציבור הסטודנטים ועובדיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דוכני החתמה של כוח לעובדים
צילום: מעיין בן טורה
מומלצים