שתף קטע נבחר

עוד מספרים חזרו בהגרלת הלוטו: "צריך לחקור"

ynet חשף שהמספרים בלוטו חזרו על עצמם בתוך פחות מחודש, והמהמרים הקבועים מעלים תיאוריות קונספירציה. "זה כמו האפשרות שהמשיח יגיע", אמר יונתן לוי. בדיקה: גם ביוני הוגרלו תוצאות כמעט זהות, אבל הפעם "רק" חמישה מספרים

במפעל הפיס מהמרים על המזל, אבל מהמרים רבים לא ממש מאמינים שדבר כזה יכול לקרות. המהמרים הקבועים של הגרלת הלוטו לא הופתעו מחשיפת ynet, על 6 המספרים בלוטו שחזרו על עצמם תוך פחות מחודש. יש כאלה שסבורים שמישהו משחק במחשבים, אחרים לא חושבים כמו הסטטיסטיקאים ואומרים כי דבר כזה יכול להיות ויש מי שקורא לפתוח בחקירה.

 

אבל האם המזל לא היכה רק פעמיים, אלא ארבע פעמים? אמש (יום א') התברר כי גם בשתי הגרלות קודמות עלו בגורל מספרים זהים. בהגרלה 2156 שהתקיימה ב-12 ביוני השנה התגלגלו הכדורים: 26, 25, 23, 15, 8, 7 והמספר הנוסף 8. פחות משבועיים אחר-כך, בהגרלה מספר 2160 מ-24 ביוני עלו בגורל המספרים 26, 25, 23, 15, 8, 37 והמספר הנוסף היה שוב 8. רק כדור אחד הבדיל בין שתי ההגרלות.

 

דני מסי, שממלא לוטו בקביעות מזה 10 שנים, אמר ל-ynet כי הוא הבחין לאחרונה, שכמה מספרים עולים בגורל כמעט בדרך קבע בהגרלה. "כשהם יצאו שוב כולם קפצו", הוא סיפר. "רק בשבוע שעבר אמרו כאן כמה וכמה אנשים שיש למלא את המספרים 13 ו-14, כי בעת האחרונה הם חוזרים שוב ושוב".

 

זאביק לפיד, שמודה שהוא "תורם" למפעל הפיס אלפי שקלים, טוען "שאין דבר כזה שנקרא מזל". לדבריו, "מי שקצת מסתכל, מבין שיש למהמר שליטה מוגבלת. אפשר לתחמן בטכניקות מסוימות. כך למשל הנטייה של מספרים עוקבים לחזור היא גדולה מאוד, פרט שאינו מסתדר סטטיסטית בשום אופן".

 

לראייה הציג לפיד את המספרים 13, 14, 32 ו-33 שעלו בגורל בהגרלה האחרונה. "זו השיטה שלנו הממלאים להרגיש טוב קצת ולדפוק חזרה את מפעל הפיס, באמצעות זכייה של כמה מאות שקלים. חצי מהאנשים אמרו שמפעל הפיס דופק את האנשים וממגנט את הכדורים. האנשים האלו מלאו טופס אחרי שאמרו זאת".

 

יונתן לוי, המהמר כבר 15 שנה, מעלה תיאוריות קונספירציה. "מבחינתנו ש-6 מספרים חוזרים על עצמם, זה כמו האפשרות שהמשיח יגיע. סטטיסטית, היו צריכות להיות כאן הגרלות מדי יום, מיום היווצרו של כדור הארץ בשביל שאפשרות כזו תהיה בכלל הגיונית. אני חושב שמזינים את המחשב".


 

לדבריו, הוא לא נתקל מעולם במקרה בו זכו כל כך הרבה מהמרים בפרס השני, כיוון שהמספר החזק - היה בהגרלה הראשונה 1 ובהגרלה שנערכה במוצאי שבת - 2. "בחיים לא ראיתי 92 איש זוכים בפרס שני ו-33 בכפל פרס. זו חבלה במחשבים. צריך לחקור את זה, משהו פה מסריח. שבועיים קודם ניחוש של 6 מספרים היה מזכה אותך 1.5 מיליון שקלים ועכשיו רק ב-4,000 שקלים עלובים. צריך לזכור שבמשך שנים סיסמת הלוטו היתה 'צריך לנחש רק שש'. פתאום, עשרות ניחשו 6 מספרים. מזל שלא זכיתי, זה היה גורם לי לרצות להתאבד".

 

לעומתם, שלומי לוי, שממלא גם הוא לוטו בקביעות סבור שהכל כשורה - אבל מסייג מעט את דבריו: "זה מקרה נדיר אמנם בהיסטוריה האנושית, אבל יש בזה גם הגיון. ממלאים קבועים מאמינים שמספרים שמופיעים פעם אחת יופיעו שוב והופכים אותם לקבועים. זו הסיבה שכל כך הרבה אנשים זכו בפרסים השניים. הם פשוט שלחו את המספרים שזכו חודש לפני. אבל עדיין, זה קצת בלתי נתפש".

 

ומה עם בעלי התחנות? הם לא הסכימו לדבר, כיוון שלטענתם נציגי מפעל הפיס אמרו להם לא לענות על שאלות ולא להביע את דעתם. למרות זאת נראה שלא כל התחנות קיבלו את ההודעה, שכן יוסי איטח, הבעלים של התחנה הפופולארית בכיכר רבין בתל-אביב, אמר ל-ynet כי הוא מאמין ש"תיאורטית מצב כזה יכול להתקיים". את המספר הרב של הזוכים, הוא גם הסביר בשיטות של המהמרים הקבועים. "לפי אחת השיטות, אם מספרים עלו בגורל פעם אחת, הם יחזרו ויעלו בגורל".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תחנת לוטו. דעות חלוקות
צילום: יהונתן צור
שלומי לוי. "יש בזה היגיון"
צילום: בועז פיילר
יש מגנטים? כדורי הלוטו
צילום: יהונתן צור
מומלצים