שתף קטע נבחר

מחר: שביתה בסניפי הבינלאומי

סניפי הבינלאומי ובנק פאג"י יושבתו לחלוטין; זאת, לטענת העובדים, בצל מבוי סתום במו"מ עם ההנהלה. לעת עתה לא החליטו בוועד האם תהיה זו שביתה של יום אחד או שהיא תתקיים מיום רביעי ואילך. ההנהלה: הוועד דורש הרבה כסף

ועד העובדים של בנק לאומי ובנק פאג"י ישבית את סניפי הבנקים מחר (ד'). זאת, במחאה על כך ש"ההנהלה גוררת רגליים ומנסה למשוך זמן במקום לפתור את סכסוך העבודה". בוועד לא החליטו עדיין האם זו תהיה שביתה של יום אחד, כשביתה שקיימו בשבוע שעבר, או שהיא תימשך מעבר לכך.

 

 

מהוועד לא מרוצים שעל אף ה"מבוי הסתום במשא ומתן", לטענתם, "כרגע לא קבועות שיחות משא ומתן בין הצדדים". בחוזר שהוציא הבוקר יו"ר הוועד לעובדי הבנקים נטען ש"ניתן להגיע עליהם (הנושאים שבמחלוקת) להסכמה מלאה ובפרק זמן קצר. לו הבעיה היתה כספית בלבד ניתן כבר מזמן היה להגיע לפשרה. הבעיה היא כי ההנהלה מתבצרת דווקא בעמדות ה"לא כספיות" אך המשמעותיות ביותר, בסעיפים שהם סכנה להמשך קיומנו כמקום עבודה מאורגן, ובקיום מקום עבודה שאינו 'סיוט- עבודה'". בהנהלה, נציין, טוענים שבניגוד למצג העובדים, התמקדות העובדים במו"מ היא בעיקר במישור הכספי.

 

מהבנק נמסר שאתר האינטרנט של הבנק יפעל כרגיל וכן יפעל מוקד לפניות דחופות של לקוחות, על ידי 700 מנהלים ומורשי חתימה (מתוך כל 2,700 העובדים - ג"ק), שכן יופיעו לעבודה.

 

המחלוקות:

  • לטענת הוועד ההנהלה מנסה לסכל פעולות ארגוניות בעתיד על יד מתן אפשות ללקוחות הבינלאומי לקבל שירות כמעט מלא בסניפי החברות הבנות.
  • הוועד טוען שההנהלה מסרבת להתחייב על הפסקת ניהול מערכת מחשב "העוקבת אחרי העובד הבודד והיורדת לחייו און ליין, בכל הקשור לשיווק...בדרך של טרור שיווקי המופנה כנגד העובדים".

 

תחילת הסכסוך בבנק הבינלאומי נבע בשל טענות העובדים על עומס עבודה, ניסיונות ההנהלה לפגוע בעבודה המאורגנת בבנק, העסקת סטודנטים בניגוד להסכמים. זאת, בנוסף ללחץ בלתי סביר, לדברי הוועד, שמופעל על עובדי הבנק בנושאי שיווק; מדיניות תגמולים דיפרנציאלית הניתנת לפי הצלחה בשיווק מוצרי הבנק. טענה נוספת היא שההנהלה מפירה את הסכם ההצמדה לשכר בבנק לאומי.

 

תגובת הנהלת הבינלאומי:"ועד הפקידים מעלה דרישות כספיות גבוהות בנוסף להצמדה לבנק לאומי, דבר שאין לו כל הצדקה והגיון. בנוסף הוא גם מעלה דרישות ניהוליות, למשל בתחום השיווק, שאין להם אח ורע במערכת הבנקאית. הבינלאומי שואף להמשיך ולהוביל בתחרות בזירה הבנקאית ולהמשיך לתת שרות טוב ומקצועי ללקוחותיו. רצונו של ועד הפקידים לנהל את נושא השיווק בבנק יפגע בכך. נדגיש כי הנהלת הבינלאומי שומרת ומקיימת את הסכם ההצמדה לבנק לאומי.

 

 


פורסם לראשונה 18/10/2010 12:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שביתה של יום אחד - או יותר
צילום: תני גולדשטיין
מומלצים