שתף קטע נבחר

אשתו של ברק מודה: עברתי על החוק, מוכנה לקנס

שר הביטחון ורעייתו נילי פריאל מנסים למזער נזקים, בעקבות הביקורת הציבורית הנוקבת. נילי פריאל הודתה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה כי העסיקה בביתה עובדת זרה - והציעה את העונש הראוי לדעתה: תשלום קנס. "מצפה לתשובה בהקדם"

בצל הביקורת הציבורית על שר הביטחון, מנסה רעייתו למזער נזקים. בהודעה שפרסמה בצהריים (יום ב'), כתבה נילי פריאל כי היא מוכנה לשלם את הקנס בגין העסקת עובדת זרה והודתה כי עברה על החוק. אשתו של שר הביטחון אהוד ברק העבירה אתמול את המכתב ליועץ המשפטי לממשלה. "אני מוכנה לשלם את הקנס", כתבה פריאל במכתב, שהועבר לעיתונות וליועץ, יהודה וינשטיין. בלשכת היועץ אישרו שהמכתב התקבל.

 

 

"עוד בחקירתי הראשונה, לפני חודשים רבים, אישרתי כי העסקתי עובדת זרה ללא קבלת היתר", כתבה רעייתו של ברק. "כבר אז הבעתי את צערי ואני חוזרת ונכונה היום לשלם את הקנס, כפי שהמדינה מטילה במקרים אלה". במכתב, פריאל גם הציעה את העונש הראוי לדעתה - תשלום קנס. אני סבורה אני סבורה שכך ניתן להביא את הנושא לידי סיום ומצפה לתשובה בהקדם", כתבה בסוף המכתב הקצר.

 

התיק נגד פריאל נסגר בטענה כי לא ניתן לאתר את העובדת הזרה וירג'יניה, אך בעקבות השיחה אתמול בין כתבת קול ישראל, כרמלה מנשה, לבין העובדת - אמרו גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק כי ההערכה היא שאותו תיק ייפתח מחדש.

 

גם במכתב ששיגרה וגם בפניות קודמות אליה, סרבה פריאל להתייחס לשאלה מדוע לא מסרה את מספר הטלפון של העוזרת לרשויות החוק.

 

אמש, למרות ניסיונות רבים של מערכת ynet לקבל תגובה, סירבה פריאל או מי בסביבתה להתייחס לפרשיה המביכה. פריאל הטילה את מלאכת התגובה על יועץ התקשורת של בעלה, ברק סרי, אולם זה נמנע מלמסור תגובה כלשהי בעניין.

 

במקביל, בעוד אשתו עסוקה בענייני הבית, התייחס ברק לענייני חוץ, והביע ציפייה להתפתחויות במשא ומתן לשלום. "בחודשים הקרובים הבודדים, נראה אם הממשלה מצליחה לנוע קדימה בתחום המדיני. יחד עם הנושאים הכלכליים זוהי הסיבה לשהותנו בממשלה".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הכתבה השתתף אביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים